35. Torunlar Atletizm Şampiyonası Tamamlandı

Karşıyaka Rotary Kulübü’nün Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde 35.

35. Torunlar Atletizm Şampiyonası Tamamlandı
Yayınlama: 01.06.2022

Karşıyaka Rotary Kulübü’nün Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde 35. sini düzenlediği Torunlar Atletizm Şampiyonası sonuçlandı. İzmir Atatürk Stadyumu’nda 24 ve 25 Mayıs tarihlerindeki yarı finallerin ardından düzenlenen final yarışları sonrası dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 

Karşıyaka Rotary Kulübü’nün 35 yıl önce başlattığı ve Türkiye Atletizm Federasyonu çatısı altında gerçekleşen Torunlar Atletizm Şampiyonasında sona gelindi. 30, 40, 50, 60, 75, 100, 800 ve bin metre yarışları ile uzun atlama, yüksek atlama, cirit ve gülle atma dallarında 6-13 yaş aralığındaki 724 sporcunun katıldığı yarışlarda dereceye giren sporcular ödüllerini aldı.

 

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Nedim Atilla dereceye giren sporculara madalyalarını takarak 35 yıldır devam eden yarışların bu sene sekteye uğraması söz konusuyla ilgili verdiği mücadeleden dolayı Karşıyaka Rotary Kulübü’ne teşekkür etti. Dereceye giren sporcular madalya ve teşekkür belgelerinin yanı sıra akıllı saat, ihtiyaç sahibi 20 çocuğa eşofman takımı ve ihtiyaç sahibi başarılı 2 çocuğa da burs imkanı sağlandı. Yarışmaya katılan tüm sporculara da tişört, şapka ve su dağıtıldı.

 

Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Guda ise pandemi süreci sonrasında ilk kez düzenlenen 35. Torunlar Atletizm Şampiyonası’na velilerin ve çocukların ısrarlarına duyarsız kalmayıp destek olan Türkiye Atletizm Federasyonu’na teşekkür ederek, “İzmir Atletizm Federasyonu Başkanı Hikmet Öncel’e de emeklerinden dolayı minnettarız” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı