8. Bilim ve Fikir Festivali, yeni projeler bekliyor

Hayatı kolaylaştıracak projeler bu festivalde yarışacak…   Üsküdar Üniversitesinin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde liselere yönelik gerçekleştirdiği Bilim ve Fikir Festivali, “Fikrini Kendine Sakla-Ma” mottosu ile 8’inci kez düzenlenecek.

8. Bilim ve Fikir Festivali, yeni projeler bekliyor
Yayınlama: 28.02.2022

Hayatı kolaylaştıracak projeler bu festivalde yarışacak…

 

Üsküdar Üniversitesinin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde liselere yönelik gerçekleştirdiği Bilim ve Fikir Festivali, “Fikrini Kendine Sakla-Ma” mottosu ile 8’inci kez düzenlenecek. Lise dönemindeki gençlerin proje kültürü ile girişimcilik pratiğini güçlendirmek ve hayatı kolaylaştırmalarını sağlamak üzere Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Fen ve Teknoloji kategorilerinde düzenlenen festivale 11 Mart 2022’ye kadar başvuru yapılabilecek. Her kategoride dereceye giren ilk 3 projeye patentleme ve burs desteği sağlanacak. 

 

Üsküdar Üniversitesinin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 12 – 13 Mayıs 2022 tarihlerinde liselere yönelik gerçekleştireceği 8. Bilim ve Fikir Festivali, gençleri gözlemlemeye, düşünmeye, araştırmaya ve proje üretmeye yönlendirmeyi amaçlıyor.

 

Bu yılın mottosu: “Fikrini Kendine Sakla-Ma” 

 

Üsküdar Üniversitesi 8. Bilim ve Fikir Festivaline bu yıl Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Fen ve Teknoloji olmak üzere üç kategoride başvuru kabul edilecek. 

 

Bu yıl, “Fikrini Kendine Sakla-Ma” mottosuyla düzenlenen festivale katılmak isteyen öğrenciler, 11 Mart 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunabilecek.

 

Patent ve burs desteği verilecek

 

Bu yıl da yine dereceye giren projeler ödüllendirilecek.

 

Her üç kategoride ilk üç dereceye gireceklerden birinci olanlara 10 bin lira, ikinci olanlara 5 bin lira, üçüncü olanlara 3 bin lira, 4. 5. ve 6.’ya ise 1000’er lira ödül takdim edilecek. 

 

Ön değerlendirmeyi geçen bir proje de BFF Özel Ödülü olarak 5.000 TL değerinde teknoloji hediye çekini almaya hak kazanacak. 

 

Her kategoride dereceye giren ilk 3 projeye Üsküdar Üniversitesi tarafından patentleme ve proje öğrencilerine 75’e varan burs desteği sağlanacak. 

 

Ayrıca tüm proje sahiplerine de üniversite kampüslerindeki kütüphaneleri sınırsız kullanma hakkı tanıyan ‘ÜÜ Kütüphane Kartı’ hediye edilecek. Dereceye giren öğrencilerin danışman öğretmenlerine, dereceye giren proje ödülünün yarısı değerinde ödül verilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı