Abdi İbrahim’in ana sponsoru olduğu milli yüzücü Emre Sakcı’dan, Türkiye Şampiyonası’nda 3 altın ve çifte rekor

Türk ilaç sektörünün 20 yıldır kesintisiz lideri olan Abdi İbrahim’in toplumsal yatırım programları çerçevesinde ana sponsoru olduğu rekortmen yüzücü Emre Sakcı, Türkiye Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda 3 altın madalya kazandı.

Abdi İbrahim’in ana sponsoru olduğu milli yüzücü Emre Sakcı’dan, Türkiye Şampiyonası’nda 3 altın ve çifte rekor
Yayınlama: 18.07.2022

Türk ilaç sektörünün 20 yıldır kesintisiz lideri olan Abdi İbrahim’in toplumsal yatırım programları çerçevesinde ana sponsoru olduğu rekortmen yüzücü Emre Sakcı, Türkiye Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda 3 altın madalya kazandı. 50 metre kurbağalamada altın madalya kazanan Sakcı, 50 metre serbestte de Türkiye rekoru kırarak birinci oldu. Emre Sakcı’nın yer aldığı Fenerbahçe yüzme takımı ise 4×50 serbest bayrakta Türkiye rekoru kırıp altın madalyaya uzandı. Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut başarılı sporcuyu kutlayarak, “Emre de tıpkı Abdi İbrahim gibi Türkiye’yi kendi alanında başarıyla temsil ediyor, sürekli yeni hedefler koyarak bunlara ulaşmak için ara vermeksizin çalışıyor. Biz de bu hedeflere olan yolculuğunda kendisine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Sakcı da Abdi İbrahim’in sponsorluk desteğinin, kariyeri için büyük önem ve anlam taşıdığını ifade etti.

 

İLAÇ sektöründe 110 yıldır hayatı iyileştirme misyonuyla faaliyet gösteren, Türkiye’nin iyileştiren gücü Abdi İbrahim’in ana sponsorluğunu üstlendiği rekortmen milli yüzücü Emre Sakcı, İstanbul’da düzenlenen Türkiye Arena Kulüpler Arası Uzun Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda, 3 altın madalya kazanarak başarılarına yenilerini daha ekledi. 

 

50 metre kurbağalamada 27.33’lük derecesiyle birinci olan Emre Sakcı, 50 metre serbest yarışında da 22.09’la açık yaş Türkiye rekoru kırarak altın madalya kazandı. Sakcı’nın yer aldığı Fenerbahçe Yüzme Takımı da 4X50 serbest bayrak yarışında Türkiye rekoru kırarak altın madalyaya uzandı. Böylece Emre Sakcı şampiyonayı 3 altın madalya ve çifte rekorla tamamladı.

 

Abdi İbrahim’in gençlik ve sağlık alanında yürüttüğü toplumsal yatırım programları çerçevesinde, 2024 Paris Olimpiyatları’nı kapsayacak şekilde 4 yıl süreyle ana sponsoru olduğu Emre Sakcı, 2021 yılında, 50 metre kurbağalamada 12 yıldır kırılamayan dünya rekorunu kırarak Türkiye’nin gururu olmuşu.

 

“Abdi İbrahim olarak gelecekte de sporcularımızın yanında yer alacağız” 

 

Emre Sakcı’nın gösterdiği performanstan büyük gurur duyduklarını belirten Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut şunları söyledi: “HEAL2030 adını verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimizi, ESG (Environmental, Social, Governance/Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) bakış açısıyla şekillendiriyoruz. Bu stratejimizin sosyal ayağındaki öncelikli başlıklarından biri de sağlık ve spor. Emre Sakcı’nın başarı yolculuğuna yönelik ana sponsorluk desteğimiz de bu anlayışın bir uzantısı. Abdi İbrahim’in sponsorluk desteği sonrası Sakcı önce Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası 50 metre kurbağalamada gümüş madalya aldı. Ardından Türkiye Şehitkamil Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası'nda 50 metre kurbağalamada 24.95 ile dünya rekoru kırarak tüm Türkiye’nin gururu oldu. Geçtiğimiz haftalarda Akdeniz Oyunları’nda çifte gümüş madalya kazandı ve son olarak da Türkiye Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası’nı 3 altın madalya ve 2 Türkiye rekoruyla tamamladı. Kendisine verdiğimiz desteğin sonuçlara yansıması bizi çok mutlu ediyor. Emre de tıpkı Abdi İbrahim gibi sürekli yeni hedefler koyarak bunlara ulaşmak için ara vermeksizin çalışıyor. Türkiye’yi her platformda başarı ile temsil edip ilklere imza atıyor. Abdi İbrahim olarak gelecekte de sporcularımızın yanında yer almaya devam edeceğiz.” 

 

Emre Sakcı da edindiği başarı karşısında çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Kariyerimde beni ileri taşıyan her kulaçta, Abdi İbrahim’in de payı var. Verdikleri destek için kendilerine çok teşekkür ederim” dedi.   

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı