Akbank Private Banking’e Euromoney’den 4 ödül

Euromoney Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Anketi’nin 2022 sonuçlarına göre  Akbank Private Banking 4 farklı kategoride Türkiye’de birinci seçildi.

Akbank Private Banking’e Euromoney’den 4 ödül
Yayınlama: 17.02.2022

Euromoney Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Anketinin 2022 sonuçlarına göre 

Akbank Private Banking 4 farklı kategoride Türkiye’de birinci seçildi. 

 

Akbank Private Banking, dünyanın önde gelen bankacılık ve finans dergilerinden Euromoney tarafından gerçekleştirilen Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Anketi’nin 2022 sonuçlarına göre 4 farklı kategoride Türkiye’de birincilik ödülüne layık görüldü. Küresel ölçekteki anketin sonuçlarına göre Akbank Private Banking “Özel Bankacılıkta Yeni Nesil Hizmet”, “Özel Bankacılıkta İşletme Sahiplerine Hizmet”, “Özel Bankacılıkta Filantropik Danışmanlık” ve “Özel Bankacılıkta Güvenlik ve Veri Yönetimi” kategorilerinde Türkiye’de birinci seçildi.

 

2001 yılında Türkiye’nin ilk Özel Bankacılık Birimi olarak kurulan Akbank Private Banking’in müşterilerine üst düzey bir bankacılık deneyimi yaşatmak için çalıştığını söyleyen Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler, bunun uluslararası ölçekte ödüllendirilmesinden mutluluk duyduklarını belirtti. Yakın zamanda Global Finance tarafından da “Türkiye’nin En İyi Özel Bankacılık Birimi” seçildiklerini hatırlatan Keler, şu açıklamalarda bulundu: 

 

“Bugün 6 binin üzerinde müşterisinin 60 milyar TL varlık büyüklüğünü yöneten Akbank Private Banking’te, müşterilerimiz için özel yatırım stratejileri geliştirirken sadece Türkiye’deki değil, dünyadaki tüm yatırım olanaklarını değerlendirmeye alıyoruz. Müşteri deneyimini güçlendiren dijital bir dönüşüme imza atarak, teknolojinin ve dijital bankacığın sağladığı olanakları de en verimli şekilde kullanan Akbank Private Banking, yatırım ürünlerine ulaşılabilecek, şubeye gitmeden sözleşmeleri onaylayarak birçok işlemi anında gerçekleştirebilme imkânı sunan teknolojik alt yapısını da oluşturmuş durumda. Kurum olarak kısa vadeli kazanımlara değil uzun vadeli dostluklara inandığımız için aile varlığının ve değerlerinin korunması, nesilden nesile aktarılması için çalışıyoruz. Türkiye’de bir ilk olan “Next Generation” programı ile aile varlığını yönetecek olan yeni nesli, varlık yönetimi, filantropi, girişimcilik ve kültür-sanat konusunda bilgilendirip networking fırsatları ile buluşturuyoruz.  Tüm bu çok boyutlu çalışmalarımızın küresel ölçekteki bir anket sonucunda dört birincilikle ödüllendirilmesi gurur verici.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı