Aksa Enerji Yönetim Kadrosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor

Türkiye’nin halka açık en büyük serbest elektrik üreticisi Aksa Enerji, başarılı operasyonlarına birlikte imza attığı deneyimli kadrosunu büyütmeye devam ediyor.

Aksa Enerji Yönetim Kadrosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor
Yayınlama: 05.10.2022

Türkiye’nin halka açık en büyük serbest elektrik üreticisi Aksa Enerji, başarılı operasyonlarına birlikte imza attığı deneyimli kadrosunu büyütmeye devam ediyor. Abidin Volkan Karaçalı, Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı (CSO) olarak Türkiye’nin global enerji markası Aksa Enerji’nin kadrosuna dahil oldu. Karaçalı, bu görevinden önce Kazancı Holding grup şirketlerinden Aksa Jeneratör’de, Global Pazarlama Genel Müdürü olarak yer alıyordu.

 

Sürdürülebilirlik esasıyla dünyanın dört bir yanında yatırımlarına devam eden Aksa Enerji, son olarak Abidin Volkan Karaçalı’yı Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı (CSO) olarak kadrosuna dahil etti. Daha önce, Kazancı Holding grup şirketleri arasında yer alan Aksa Jeneratör’ün Global Pazarlama Genel Müdürü unvanıyla görev yapan Karaçalı, yapılan atama ile Aksa Enerji’nin dünya çapında strateji, iş ve proje geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olacak.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Karaçalı, yüksek lisans eğitimini Cenevre Üniversitesi’nde Şirket Yönetimi bölümünde tamamladı. İş hayatına 2006 yılında Vestel’de İhracat Satış Uzmanı olarak başlayan Karaçalı burada sırasıyla Satış Sorumlusu, 2011-2015 yılları arası Bölge Satış Müdürü, 2015-2020 yılları arasında Avrupa Dışı Ülkelerden Sorumlu Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Karaçalı, 2020-2022 yılları arasında Aksa Jeneratör A.Ş.’de yurt içi ve yurt dışı pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Pazarlama Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı