Artemis Halı 7 Ayda Yüzde 75 Büyüdü

Türkiye’nin lider halı markalarından Acme Holding iştiraki Artemis Halı, Türkiye genelinde bin 600’den fazla satış noktasına ulaştı.

Artemis Halı 7 Ayda Yüzde 75 Büyüdü
Yayınlama: 16.08.2022

Türkiye’nin lider halı markalarından Acme Holding iştiraki Artemis Halı, Türkiye genelinde bin 600’den fazla satış noktasına ulaştı. 40 bin metrekarelik üretim tesisinde yılda yaklaşık 2 milyon metrekare halı ürettiklerini söyleyen Acme Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, “2022’nin ilk 7 ayında hedeflerimizin de üzerine çıkarak yüzde 75 büyüme kaydettik. Bu başarıyı yakalamamızdaki en büyük etken, şirket ciromuzun yüzde 7’sini ayırdığımız Ar-Ge çalışmalarımız” dedi.

 

Acme Holding bünyesinde, 10 yıl önce Gaziantep’te 40 bin metrekarelik üretim tesisi ile faaliyete başlayan Artemis Halı; kullandığı ileri teknoloji ve çağdaş tasarım detaylarıyla Türkiye’nin lider halı markaları arasına girdi. 

 

Her yıl yaklaşık 2 milyon metrekare halı üreterek koleksiyonlarını Türkiye genelinde bin 600’den fazla satış noktasında ve 30 ülkede kullanıcılarıyla buluşturan Artemis Halıihracat rakamlarıyla da fark yaratıyor. Başta ABD ve İngiltere olmak üzere şu anda 30 ülkeye halı ihraç ettiklerinin altını çizen Acme Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, “İhracatın toplam ciromuzdaki payı yüzde 58 seviyelerinde. Ticaret ağımıza yeni pazarları da ekleyerek bu oranı daha da yukarıya taşımayı amaçlıyoruz” dedi. 

 

Artemis Halı’nın büyüme hedeflerine ilişki bilgi veren Batallı, “2022’nin ilk 7 ayında yüzde 75 büyüme kaydettik. Türkiye’nin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiği dönemde bu denli hızlı büyüme, bizim için büyük bir başarı. Bu başarımızdaki en büyük payın Ar-Ge yatırımlarımıza ait olduğunu düşünüyoruz. Artemis Halı olarak Ar-Ge çalışmalarına yıllık ciromuzun yüzde 7’sini ayırıyoruz” diye konuştu. 2022 yılına "Güzel her yerde güzel” mottosuyla başladıklarını vurgulayan Batallı, en çok tercih edilen halı markası olmaya devam edeceklerini de belirtti.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı