Bağcılarlı çocuklar 9. Konya Bilim Festivali’nde

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri, Türkiye’nin en büyük bilim festivali olan ve bu yıl 9’uncusu düzenlenen Konya Bilim Festivali’nde yerini aldı.

Bağcılarlı çocuklar 9. Konya Bilim Festivali’nde
Yayınlama: 25.06.2022

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri, Türkiye’nin en büyük bilim festivali olan ve bu yıl 9’uncusu düzenlenen Konya Bilim Festivali’nde yerini aldı. Bağcılar’ın gururu olan Bilgi Evi öğrencileri, kurdukları stantta kendilerine özgü çalışmalarla ve tasarımlarla ziyaretçilere ilham veriyor.

 

2013 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin en büyük bilim festivali Konya Bilim Festivali’nin bu yıl 9’uncusu gerçekleştiriliyor. Milli teknoloji hamlesinin gururu olan savunma sanayi şirketleri, seçkin kurum ve kuruluşların stant kurduğu festivale Bağcılar Belediyesi de katıldı. Konya Bilim Merkezi açık alanındaki festivalde; 150’nin üzerinde bilimsel etkinlik, bilim gösterileri, yarışmalar, simülatörler, eğlenceli sahne etkinlikleri yer alıyor.

 

Bilimsel çalışmalarının sunumunu yapıyorlar

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri ile Fuat Sezgin Bilim Merkezi adına kurulan stantlarda 7’den 70’e her yaş grubundan bilime meraklı ziyaretçiler ağırlanıyor. Çocuklar, davetlilere kendilerine ait bilimsel çalışma, tasarım ve uygulamalarla ilgili sunumlar yapıyor. Kiminin ilham aldığı kiminin de şaşkın bakışlarla izlediği stantlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

 

İlgi alanlarına göre eğitim sunuyoruz

Öğrencilerin bilimsel çalışmalarına destek verdiklerini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Geleceğin bilim adamlarının aramızdan çıkması için Bilgi Evlerimiz başta olmak üzere birçok tesisimizde her öğrencimizin kendi ilgi alanına göre eğitim hizmeti sunuyoruz. Onlar da bizim emeklerimizi boşa çıkarmıyor; emeklerimizin karşılığını en güzel şekilde veriyorlar. Bizi Konya’daki bilim festivalinde temsil eden çocuklarımızı tebrik ediyorum. Bu azim ve çalışmayla en iyi yerlere geleceklerine inanıyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı