Başkan Bilgin, Engelli İsmail’in Asansör İsteğini Geri Çevirmedi

Sivas’ta yaşayan 30 yaşındaki fiziksel engelli İsmail Furkan Er, sokağa çıkmakta zorlandığı için Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den engelli asansörü talebinde bulundu.

Başkan Bilgin, Engelli İsmail’in Asansör İsteğini Geri Çevirmedi
Yayınlama: 09.05.2022

Sivas’ta yaşayan 30 yaşındaki fiziksel engelli İsmail Furkan Er, sokağa çıkmakta zorlandığı için Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den engelli asansörü talebinde bulundu. 4 katlı binanın 2’inci katında oturan Er için Başkan Bilgin’in talimatıyla engelli asansörü yapıldı.

 

Gökçebostan Mahallesi’nde ikamet eden Er, yaşadığı binada asansör olmadığı için gündelik hayatta büyük zorluk çekiyordu. Tekerlekli sandalyesi ile sokağa çıkabilmek ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den asansör talebinde bulundu.

 

Engelli gencin talebine olumlu yanıt veren Başkan Bilgin, asansörün yapılması için ilgili birimlere talimat verdi. Kısa süre içerisinde yapımı tamamlanan asansör sayesinde Er, sokağa kolaylıkla çıkmaya başladı.

Engelli İsmail Furkan Er’i yaşadığı evde ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, hane sakinleri ile bir araya gelerek sohbet etti.

 

Bilgin, “Furkan engelli bir kardeşimiz. Bize müracaat etti, asansörün olmaması nedeniyle eve girip çıkamadığını beyan etti. Biz de muhtarımızla ve ilgili birimlerimizle yapmış olduğumuz görüşme neticesinde apartmanın dışından Furkan kardeşimize hizmet edecek bir asansör oluşturduk. Engelli kardeşimizin dışarıya rahatça gidip gelmesini sağlayacak bir sistemi kurmuş olduk” dedi.

 

Hizmetlerinin odağında insan olduğunu hatırlatan Bilgin, “İnsanımıza hizmet etmek için varız. Engelsiz bir şehir oluşturalım diyoruz ve hepsinden önemlisi her bireyin mutlu, huzurlu, rahat yaşayabileceği bir şehir oluşturmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda Furkan kardeşimize yapmış olduğumuz hizmette bizim insan merkezli, insan odaklı yapmış olduğumuz hizmetlerden birisi. Furkan kardeşimizin gönlüne girebildiysek, sıkıntısını giderebildiysek ne mutlu bize… Bizim amacımız hizmet etmek, karşılığında sadece dua bekliyoruz. İnşallah Furkan kardeşimiz de bu yapmış olduğumuz asansörle daha rahat, engelsiz bir hayat sürmüş olur. Hayırlı olsun” diye konuştu.

 

“ÖZGÜRLÜĞÜME KAVUŞTUM”

İsmail Furkan Er ise, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Belediye personelimizin hepsinden de Rabbim razı olsun. Beni büyük bir yükten kurtardılar. Özgürlüğüme kavuşturdular. Artık çok rahatım, tek başıma inip çıkıyorum, gezip dolaşabiliyorum. Belediyemize gelip dilekçe verdik, muhtarımızın da desteği ile sizinle görüştük. Çok şükür talebimizi karşılıksız bırakmadınız ve asansörümüz yapıldı. Şimdi rahatlıkla dışarı çıkabiliyorum. Asansör sistemi direk salon kapımıza açıldı. İçine biniyorum sadece tek tuşla inip çıkıyorum. Hiçbir zorluk olmadan, kimse gerek kalmadan ihtiyacımı karşılayabiliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı