Batı Kurumsal Karting Yarışı’nda Büyük Çekişme

MOTUL 2022 Türkiye Karting Şampiyonası’nda 4.

Batı Kurumsal Karting Yarışı’nda Büyük Çekişme
Yayınlama: 10.08.2022

MOTUL 2022 Türkiye Karting Şampiyonası’nda 4. ayak 06-07 Ağustos tarihlerinde Bursa Uludağ Motorsporları Kulübü (BUMOSK) tarafından TOSFED Körfez Karting Pisti’nde düzenlendi. ICRYPEX ana sponsorluğunda, Batı Kurumsal ve Uludağ İçecek katkılarıyla gerçekleşen organizasyonda, 5 ayrı kategoride 49 sporcu mücadele etti. İki gün boyunca her kategoride üçer yarışın katıldığı organizasyon tüm kategorilerde çekişmeli yarışlara ev sahipliği yaptı.

 

9 yaş altı sporcuların katılımına açık TOSFED Micro Destek Kupası‘nda Uygar Aslan Birgili üç yarış sonunda en yüksek puana ulaşarak birinciliğe uzanırken, Demir Uyan ikinciliği ve Doruk Sırnaç de üçüncülüğü kazanan sporcular oldular. Mini kategoride birinciliği BOM Karting’ten Teoman Hoskin kazanırken, aynı takımdan Rüzgar Evci ikinci ve Erin Ünlüdoğan da üçüncü oldular. Junior kategoride ICRYPEX sponsorluğunda yarışan DRT pilotu Emir Tanju ilk sırayı elde ederken, hafta sonunu Leyla Sulyak ikinci ve Hakkı Dorum da üçüncü sırada tamamladı. Leyla Sulyak aynı zamanda en hızlı junior kadın olurken Leyla Sulyak ikinci sırada yer aldı.

 

22 sporcuyla en kalabalık katılıma sahne olan Senior kategoride BOM Karting’ten Kerim Sulyak birincilik kürsüsüne çıkarken, onu ikinci sırada Sarp Arhan Or ve üçüncü sırada da Berk Kalpaklıoğlu takip ettiler. Senior kadınlarda Sena Savaşer birincilik kupasına uzanan isim olurken, Sude Nur Yurdagül ikinci ve BOM Karting sporcusu Ayda Biter üçüncü sırada yer aldılar. Master kategorisinde ise Mehmet Çınar birinci olurken, BOM Karting sporcusu Aytaç Biter ikinciliği ve Mehmet Yaman da üçüncülüğü kazanan sporcular oldular. Yarışın takımlar birincisi ise BOM Karting oldu.

 

MOTUL 2022 Türkiye Karting Şampiyonası’nda sezon 17-18 Eylül tarihlerinde Tuzla Motorsporları Kulübü (TMK) tarafından İstanbul Tuzla Karting Park’ta düzenlenecek 5. ayak yarışları ile devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı