Bayraklı ‘Homeros Festivali’ne hazır

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek 1.

Bayraklı ‘Homeros Festivali’ne hazır
Yayınlama: 30.05.2022

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek 1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/ Sanat Festivali’nde hazırlıklar tamamlandı. 3-4-5 Haziran’daki festivale yerli-yabancı birçok şair, yazar ile edebiyat dünyasının tanınmış isimleri katılacak. Festivalin onur konukları, dünyaca ünlü Şair Adonis ve Özdemir İnce olacak. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Tarihiyle bütünleşen önemli bir Edebiyat/ Sanat kenti yaratmak için attığımız adımlardan biri olan festivalimize herkesi bekliyoruz” dedi.

AÇILIŞ 3 HAZİRAN’DA SMYRNA ANTİK KENTİ’NDE

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenecek 1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/ Sanat Festivali, 3-4-5 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. 3 Haziran’daki açılış Galası, Smyrna Antik Kenti’nde yapılacak. Dans gösterileri, şiirler ve açılış konuşmalarıyla başlayacak etkinliklerin galasında ünlü sanatçı Fuat Saka konser verecek ve ‘Nazım Şarkılarıyla‘ açılış etkinliği taçlanacak.

FESTİVALİN KALBİ TEPEKULE KONGRE MERKEZİ’NDE ATACAK

Festivalin oturum ve etkinlikleri ise 4-5 Haziran tarihlerinde Tepekule Kongre Merkezi’nde yapılacak. Folkart Galeri Koleksiyonu Adonis El Yazmaları ve Habip Aydoğdu Resim Sergisi de Tepekule Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşacak. Açık alan konserleri de festivale renk katacak.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve günlük program takvimine www.bayrakli.bel.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Tarihiyle bütünleşen; sanatı, turizmi, kent dinamikleriyle gelişmiş bir Bayraklı yaratmak istiyoruz. Yarınlara daha güzel bir Bayraklı bırakma hayalimizle, Batı Edebiyatı’nın temellerini atan İlyada ve Odessa destanlarını yazan Homeros’u yaşadığı coğrafyaya getiriyoruz! Yurt içinden ve dışından değerli şair ve yazarlarla Bayraklı’da bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz 1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/ Sanat festivalimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı