Becky Hill ve Balmorhea'dan Yepyeni Çıkışlar

Bugüne kadar 7 milyardan fazla dinleme sayısına ulaşan ve iki kez BRIT Ödülü sahibi olan Becky Hill, 2023’ün ilk yeni teklisi ‘Side Effects’ ile kariyerinde heyecan verici yeni bir döneme giriyor.

Becky Hill ve Balmorhea'dan Yepyeni Çıkışlar
Yayınlama: 12.05.2023

Bugüne kadar 7 milyardan fazla dinleme sayısına ulaşan ve iki kez BRIT Ödülü sahibi olan Becky Hill, 2023’ün ilk yeni teklisi ‘Side Effects’ ile kariyerinde heyecan verici yeni bir döneme giriyor.

Becky’nin güçlü ve duygulu vokalleri, anında bağımlılık yaratan pop hook’larını heyecan verici dans elektroniği ile birleştirme konusundaki büyük yeteneğini ortaya çıkaran şarkı, Becky’nin yıldız kalitesini tamamı ile gösteriyor. Şarkının sözleri, tek istediğiniz hayatınıza devam etmek iken, eski bir ilişkinin hayaletleri tarafından geride bırakılmanın ‘yan etkilerini’ anlattığı için şarkının dinlenebilirliğine katkıda bulunuyor.

‘Side Effects’e KC Locke (Stormzy, Ed Sheeran, David Guetta) tarafından yönetilen çarpıcı bir video eşlik ediyor. Video Becky’nin zehirli bir ilişkinin kalıcı yan etkilerinden kaçmak için çıktığı epik yolculuğu anlatıyor.

Becky şöyle diyor: “Bir yılı aşkın bir süredir solo şarkı yayınlamamıştım, bu yüzden ikinci BRIT zaferinden sonra tekrar ortaya çıkmak heyecan verici! Bu yıl İngiltere’nin en iyi festivallerinde çalacağım ve insanların benimle birlikte söyleyecekleri yeni bir şarkıya sahip olmaları için sabırsızlanıyorum. ‘Side Effects’ sektördeki en sevdiğim insanlarla birlikte hazırlandı ve bu şarkı gerçekten sanatımda yeni bir dönemin başlangıcı gibi hissettiriyor. İşte ikinci albüm geliyor.”

Balmorhea: “New Conditions”

Balmorhea’nın hazırlıklarını sürdürdüğü ikinci albümünden önemli bir beste olan “New Conditions”, 10 Mayıs 2023’te Universal Music etiketiyle yayınlandı. Balmorhea’nın kurucu ortakları Rob Lowe ve Michael A. Muller tarafından yaratılan, 16 Haziran’da çıkacak olan ve on üç parçadan oluşan “Pendant World”’ albümünün müziğinden karşı konulmaz bir tat sunuyor. Grubun kısa süre önce yayınlanan teklisi “Step Step Step” gibi “New Conditions “a da etkileyici bir video eşlik ediyor. Tanıdık ama bir o kadar da tuhaf olan monokrom görseller, sürekli akış halinde olan, her zaman değişen, asla katı olmayan bir evreni akla getiriyor.

Rob Lowe, “New Conditions “ın, Balmorhea’nın temel tarzından ayrıldığı en uzak nokta olduğunu belirtiyor. “Bunu nasıl tanımlayacağımdan emin değilim” diyor. “Bu parça, albümün tamamıyla ve Balmorhea’nın daha geniş dünyasıyla ilgili olsa da bizim için kesinlikle yeni bir alan. 

Adını Shakespeare’in ‘Measure for Measure’ oyunundan bir dizeden alan Pendant World, Lowe ve Muller’in uzun bir aradan sonra arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelme ve benzer düşünen müzisyenlerle performans sergileme arzusundan doğdu. Yeni albümde Balmorhea’ya düzenli olarak birlikte çalıştıkları seçkin bir konuk sanatçı kadrosu eşlik ediyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı