Bilişim 500’de Geri Sayım Başladı

Bilişimin devleri 3 Ağustos’ta açıklanacak Türkiye bilişim sektörünün referans kaynağı olan ve M2S Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen “2021 Türkiye Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirketi” araştırmasının sonuçlarının açıklanacağı Bilişim 500 Ödül Töreni’ne sayılı günler kaldı.

Bilişim 500’de Geri Sayım Başladı
Yayınlama: 25.07.2022

Bilişimin devleri 3 Ağustos’ta açıklanacak

Türkiye bilişim sektörünün referans kaynağı olan ve M2S Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen “2021 Türkiye Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirketi” araştırmasının sonuçlarının açıklanacağı Bilişim 500 Ödül Töreni’ne sayılı günler kaldı. Bu yıl 23’üncüsü yapılan araştırmanın sonuçları, 3 Ağustos Çarşamba günü fijital (fiziksel ve dijital) olarak düzenlenecek ödül töreninde açıklanırken, 6 ana kategoride birincilere ödülleri verilecek. 9’u Türkiye Ekonomisine Katkı Ödülleri, 6’sı Bilişim 500 Plus Ödülleri olmak üzere toplam 89 ödül dağıtılacak.  

 

Bu yıl “Mottomuz Sürdürülebilirlik” ana teması ile 23’üncüsü yapılan Bilişim 500 Araştırması’nın sonuçlarının açıklanacağı ödül töreni, 3 Ağustos Çarşamba günü fijital (fiziksel ve dijital) olarak gerçekleşecek. Bilişim sektörünün heyecanla beklediği törende, kategori birincilerinin yanı sıra Bilişim 500 Plus Ödülleri ve Türkiye Ekonomisine Katkı Özel Ödülleri de sahiplerini bulacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da törende 35. Yıl Emek Ödülleri ve BThaber Özel Ödülleri verilecek.

 

Tören sponsorluğunu KoçSistem, araştırma sponsorluğunu Telcoset ve yayın sponsorluğunu Turkcell Dijital İş Servisleri’nin üstlendiği Bilişim 500’de; ARD Bilişim, MBIS, Bulutistan ve RoofStacks da dijital ortam sponsorları olarak yer alıyor.

 

Bilişim 500 Ödül Töreni’nin açılışında;  T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, Telcoset Genel Müdür Yardımcısı Ömer Baran, Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü Gürkan Arpacı, MBIS Genel Müdürü Cenk Salihoğlu, Bulutistan Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gençtürk, ARD Grup Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş, RoofStacks/Go Art Yönetim Kurulu Başkanı Burak Soylu konuşmacı olarak yer alacak. Törende ayrıca “Gitarların Efendisi” olarak tanınan sanatçı ve bilişimci Taylan Dedeoğlu da bir solo performans sergileyecek.

 

Uzun ve titiz bir çalışmayla gerçekleştirilen “2021 Türkiye Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirketi” araştırmasının sonuçlarına göre ödül alan şirketler; “Dağıtıcı”, “Sistem Entegratörü ve İş Ortağı”, “Uluslararası Merkezli Üretici/Üreticinin Temsilcisi”, “Türkiye Merkezli Üretici”, “Bilişim 500 Plus” ve “Türkiye Ekonomisine Katkı” olmak üzere 6 ayrı ana kategori başlığı altında değerlendiriliyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı