Borusan Sanat, bu hafta da hem fiziki hem de çevrimiçi konserlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Borusan Sanat, bu hafta da hem fiziki hem de çevrimiçi konserlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Borusan Sanat, bu hafta da hem fiziki hem de çevrimiçi konserlerine tüm hızıyla devam ediyor.
Yayınlama: 14.02.2022

Borusan Sanat, bu hafta da hem fiziki hem de çevrimiçi konserlerine tüm hızıyla devam ediyor. 17 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de BİFO, Ryan McAdam’s şefliğinde, viyolonsel sanatçısı Kian Soltani’ye eşlik ediyor. Büyük besteci Şostakoviç ve Beethoven’ın sevilen eserlerinin seslendirileceği “Masalların Müziği” isimli konser Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisi ile buluşuyor.

 

Şostakoviç ve Beethoven eserleri ile “Masalların Müziği”!

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 17 Şubat saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisi ile buluşacak olan, “Masalların Müziği” başlıklı konserde, müzikseverleri büyük bestecilerin dünyasına davet ediyor. Bu konserde, Şostakoviç’in 1 numaralı Viyolonsel Konçertosu’nu Kian Soltani seslendirecek. Yorumundaki ifade derinliği aynı zamanda bireysel hissiyatı ve teknik üstünlüğü ile beğeni toplayan Soltani, hakkında en çok konuşulan sanatçılarından biri. BİFO’nun bu konserde ağırlayacağı diğer konuğu ise orkestra şefi Ryan McAdams. Sanatçı gerek orkestral yapıtlara gerekse opera yapımlarına olan profesyonel yaklaşımı ve verdiği başarılı konserlerle kuşağının en parlak orkestra şeflerinden biri olarak gösteriliyor. 

 

Konser öncesinde Serhan Bali ve Aydın Büke Zorlu PSM Meydan Fuaye alanında saat 19.00-19.30 arası müzik üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. Bu sohbetin devamı ve konser, bir Karnaval radyosu olan Borusan Klasik üzerinden canlı olarak dinlenebilecek.

 

Yuri Honing ve dörtlüsü, borusansanat.tv’de!

Borusan Müzik Evi’nin özgün projelere ev sahipliği yaptığı konserlerin kayıtları, borusansanat.tv üzerinden izleyicilere ulaşmaya devam ediyor. 19 Şubat Cumartesi saat 20.00’de, Hollanda’nın en önemli caz ikonlarından biri olan Yuri Honing ve dörtlüsü, eleştirmenlerden tam not alan son albümü Bluebeard izleyicisi ile buluşuyor. The Times’ın “günümüzün en yaratıcı ve yorumlarıyla cesur saksofoncularından” diye nitelendirdiği Yuri Honing'in bir araya getirdiği, Avrupa’nın en iyi caz topluluklarından biri olan Yuri Honing Acoustic Quartet’in son derece lirik, meditatif ve canlandırıcı olan Bluebeard albümü borusansanat.tv’de iki hafta boyunca yayında olacak.

 

Konser öncesinde Back on Stage ekibinin gerçekleştirdiği söyleşiler de borusansanat.tv’de yer alacak.

 

“Eşsiz ve Benzersiz: Mozart”, borusansanat.tv’de!

Çevrimiçi konser yayın platformu borusansanat.tv’de 13 Şubat Pazar saat 11.30’da büyük besteci Mozart’a bir saygı duruşu niteliği taşıyan “Eşsiz ve Benzersiz: Mozart” başlıklı konser yayınlanacak. Maxim Emelyanychev’in BİFO’yu yöneteceği konserde, kayıtları ve konserleriyle dünyanın tüm büyük sahnelerinde dinleyenlerini büyülemiş olan usta piyano ikilisi Katia ve Marielle Labèque yer alacak. 

 

Serhan Bali ve Aydın Büke ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

 

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e, internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden erişilebilir; mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlara indirilebilecek “Karnaval” uygulamasıyla, ayrıca iPad için yine App Store’dan indirilebilecek “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinlenebilir.

 

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin ediliyor. Etkinliklerde PDF bilet ve mobil cihazlardan konser özelinde belirlenen karekod gibi dijital bilet seçenekleri sunuluyor.

 

MASALLARIN MÜZİĞİ

17 ŞUBAT 2022 Perşembe 20.00

Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI
 RYAN MCADAMS şef

KIAN SOLTANI viyolonsel

 

AYDIN BÜKE ve SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi
 19.00-19.30

ŞOSTAKOVİÇ Viyolonsel Konçertosu no.1, Mi bemol Majör, op.107

BEETHOVEN Senfoni no.5, Do minör, op. 67

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

19 Şubat 2022 Cumartesi 20.00

19.30 Konser Öncesi Söyleşi: Back on Stage 

BORUSAN MÜZİK EVİ

YURI HONING QUARTET

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

13 Şubat 2022 Pazar 11.30

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Serhan Bali ve Aydın Büke

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

EŞSİZ VE BENZERSİZ: MOZART

 

MAXIM EMELYANYCHEV şef / piyano •

KATIA & MARIELLE LABÈQUE iki piyano ◊

 

MOZART Piyano Konçertosu no.23, La Majör, K 488 •

MOZART İki Piyano ve Orkestra için Konçerto no.10, Mi bemol Majör, K 365/316a ◊

MOZART Üç Piyano ve Orkestra için Konçerto, Fa Majör, “Lodron” (Konçerto no.7), K 242 • ◊

MOZART Senfoni no.31, Re Majör, “Paris”, K 297/300a

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı