Bu Proje Kemer’e Çok Yakışacak

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ağva Deresi kenarındaki yeşil alan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Bu Proje Kemer’e Çok Yakışacak
Yayınlama: 16.03.2022
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ağva Deresi kenarındaki yeşil alan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.
 
İnceleme sırasında Belediye Başkanı Topaloğlu’na, Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz ile Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül eşlik etti.
 
Çamyuva Mahallesindeki Ağva Deresi kenarında yapımı hızla devam eden yeşil alan düzenleme çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Topaloğlu, belediye personeli ile bir sohbet etti.
 
Söz konusu çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak halkın hizmetine kazandırmayı planladıklarını ifade eden Topaloğlu, Türkiye'nin en önemli turizm merkezileri arasında yer alan Kemer'i yeşil alanlarla modern hale getirmeye devam ettiklerini söyledi.
 
Topaloğlu, Kemer halkına en iyi şekilde hizmet etmeye devam ettiklerine değinerek, “Alan içerisinde çocuk oyun grupları, spor aletleri, kamelyalar, oturma alanları, çeşmeler, çöp kovalarının da yer alacak. Bisiklet yolları, koşu yolları ve yürüyüş yolları yapıyoruz. Vatandaşlarımızın rahatça vakit geçirebileceği bir alan oluşturacağız. Ayrıca alan içerisinde 28 araçlık otopark ve 17 bisikletlik bisiklet park yeri olacak. Kemerimize en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Kemer halkı bizi izlemeye devam etsin.” diye konuştu.
 
İhaleye çıkılan ve uygulamaya başlanılan toplam 9 bin 900 metrekare yeşil alanın olacağı çalışmalarda, refüjden dere tarafına doğru 2,5 metre genişliğinde bin 140 metre uzunluğunda 2 bin 850 metrekare alanlık bisiklet, 2 metre genişliğinde bin 140 metre uzunluğunda 2 bin 280 metrekarelik koşu ve 3 metre genişliğinde 4 bin 100 metrekarelik yürüyüş yolu yapılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı