Canik Belediyesi ‘Aşure Günü’ Etkinliği Düzenledi

Canik Belediyesi tarafından ilçede ‘Aşure Günü’ etkinliği düzenlendi.

Canik Belediyesi  ‘Aşure Günü’ Etkinliği Düzenledi
Yayınlama: 09.08.2022

Canik Belediyesi tarafından ilçede ‘Aşure Günü’ etkinliği düzenlendi.

Canik Belediyesi tarafından ilçede ‘Aşure Günü’ etkinliği düzenlendi. Canik Orman Okulu’nda düzenlenen etkinlikte AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı etkinlikte öğrencilere aşure ikramında bulundu.

 

 “Birlik ve beraberliğimizin sembolü”

Aşure gününün bereketin, birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Birlik ve beraberliğimizin sembolü, Muharrem Ayı’nın manevi simgesi aşure gününde öğrencilerimiz ile bir araya gelerek aşure ikramında bulunduk. Bereketin ve kardeşliğin simgesi olan aşure gününün tüm insanlığa barış, kardeşlik ve refah getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

 

Kerbela şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum”

Aşure gününün aynı zamanda Kerbela olayının yaşandığı gün olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Muharrem Ayı’nın 10. gününde idrak ettiğimiz aşure günü aynı zamanda tüm İslam aleminin ortak acısı olan Kerbela olayının yaşandığı gündür. Kerbela’da şehit edilen Hz. Hüseyin efendimizi ve Kerbela şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum” diye konuştu.

 

Canik Namiye Mümin Erol Orman Okulu’nda gerçekleşen etkinliğe AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gencay, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Donbay, Canik Belediyesi Sıbyan Okulu ve Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile davetliler katıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı