Cso Ada Ankara’da 23 Nisan Coşkusu

Yediden yetmişe tüm sanatseverlere hitap eden, zengin içeriği ile kültür ve sanata ilgi duyan Başkentlilerin buluşma noktası olan CSO ADA ANKARA, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı minik sanatseverlere yönelik üç güzel etkinlikle kutluyor.

Cso Ada Ankara’da 23 Nisan Coşkusu
Yayınlama: 21.04.2022

Yediden yetmişe tüm sanatseverlere hitap eden, zengin içeriği ile kültür ve sanata ilgi duyan Başkentlilerin buluşma noktası olan CSO ADA ANKARA, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı minik sanatseverlere yönelik üç güzel etkinlikle kutluyor. 22 Nisan akşamı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri” ile başlayacak etkinlikler, 23 Nisan’da “Aynı Bahçenin Çiçekleri 23 Nisan Piktes” ve Devlet Çoksesli Korosu’nun “Geleceğe Çok Ses” konserleri ile devam edecek. Ücretsiz konserlerin de bulunduğu etkinlikler Ankaralı minik izleyicileri bekliyor. 

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Çocuklar İçin Çalacak 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel bir konserle kutlayacak. 22 Nisan Cuma akşamı CSO ADA ANKARA Ana Salon’da gerçekleşecek konserde genç besteci ve orkestra şefi Tolga Taviş’in çocuklar için bestelediği “Fonikler Köyü” isimli eseri ve 23 Nisan’a yönelik çocuk marşları seslendirilecek. İzleyiciye 360 derecelik bir izleme deneyimi sunan CSO Ana Salon'da gerçekleşecek konser, CSO ADA ANKARA'nın teknik altyapısıyla eş zamanlı olarak TRT3'ten de dinlenebilecek.

 

Devlet Çoksesli Korosu 7 Kardeş Okul İle Birlikte Söyleyecek

Şef Burak Onur Erdem yönetimindeki Devlet Çoksesli Korosu ve Mine Özalp yönetimindeki Devlet Çoksesli Çocuk Korosu, 23 Nisan coşkusunu “Birlikte Söyle: Geleceğe Çok Ses” başlıklı konserle yaşatacak. Özgün Ersoy’un piyano ile eşlik edeceği konserde 7 kardeş okul, Devlet Çoksesli Çocuk Korosu ve Devlet Çoksesli Korosu ile bir araya gelerek; sayısı 600’ü bulacak katılımcılarla beraber şarkılar söyleyecek. Çocuklara yönelik etkinlikler ile başlayacak konser, 23 Nisan Cumartesi günü CSO ADA ANKARA Ana Salon’da gerçekleştirilecek. 

 

Aynı Bahçenin Çiçekleri 

CSO ADA ANKARA, Millî Eğitim Bakanlığı’nın mülteci çocukların eğitim sistemine entegrasyonu için yürüttüğü PİKTES projesi kapsamında, İstanbul’daki mülteci ve Türk çocuklardan oluşan koronun “Aynı Bahçenin Çiçekleri” konserine ev sahipliği yapacak. Ses sanatçısı Doç. Dr. Aylin Şengün Taçı liderliğinde, Türk müziğindeki çok sevilen İstanbul türkülerinden yola çıkarak hazırlanan repertuvarda, ilk ve ortaokul öğrencilerinden oluşan koro, 23 Nisan Cumartesi günü neşeyle şarkı söyleyecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı