CSO ADA Ankara’da bu hafta: 7-13 Mart

İKİ DOST – BRAHMS VE DVOŘÁK // 7 MART // MAVİ SALON // 20.

CSO ADA Ankara’da bu hafta: 7-13 Mart
Yayınlama: 07.03.2022

İKİ DOST – BRAHMS VE DVOŘÁK // 7 MART // MAVİ SALON // 20.00 

Klasik müzik topluluğu Ensemble Appassionata, 19. yüzyılın önde gelen Romantik dönem Oda Müziği bestecileri Johannes Brahms ve Antonín Dvořák’ın bestelerini CSO ADA ANKARA seyircisi için yorumlamaya hazırlanıyor. Besteleriyle olduğu kadar dostluklarıyla da tanınan Brahms ve Dvořák’ın iki eserinin çalınacağı konser, 7 Mart’ta CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da seyircilerle buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

 

GÖNÜLDEN NAĞMELER // 7 MART // TARİHİ SALON // 20.00

Kültür ve Turizm Bakanlığının İstanbul ve Ankara devlet koro ve topluluklarına bağlı solist sanatçıları, Evren Turna’nın orkestra şefliğini, Necmettin Akben’in sanat yönetmenliğini üstlendiği Gönülden Nağmeler ile yeniden CSO ADA ANKARA sahnesinde! Sevilen Türk Müziği ve Halk Müziği eserlerinin icra edileceği Gönülden Nağmeler’in ilk bölümü, tüm sanatçıların birlikte seslendireceği mini bir fasılla açılacak. Samimi bir sohbet atmosferinde gerçekleşen konserin ikinci bölümü solo eserlerle seyircilere keyifli bir akşam yaşatacak.  

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL
3. Kategori: 30 TL

 

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÖZEL KONSERİ // 8 MART // MAVİ SALON // 20.00

CSO ADA ANKARA, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü özel bir konser programıyla selamlıyor. Başarılı besteci ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Orkestra Şef Yardımcısı Eray İnal’ın yönetimini üstlendiği, Süleyman Yardım’ın sanat yönetmenliğini yaptığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Özel Konseri, solist Çiçek Bilen’in usta yorumculuğuyla Mavi Salon’da seyircilerle buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL
 

BİR VATAN ŞAİRİ // 10 MART // MAVİ SALON // 20.00

“Vatan Şairi” ve “Millî Şair” unvanlarıyla da tanınan şair, veteriner hekim, öğretmen ve siyasetçi Mehmet Akif Ersoy, kaleme aldığı İstiklal Marşı’nın kabul yıldönümünde CSO ADA ANKARA’da anılıyor. Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Ersoy’un şiirlerinden oluşan güçlü bir repertuvarı Özgür Ulaş Doğanoğlu’nun denetiminde CSO ADA ANKARA seyircileri için yorumlayacak. 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

VEFA VE ANMA KONSERLERİ – 2 (AHMET HATİPOĞLU ANISINA) // 10 MART // TARİHİ SALON // 20.00

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Türk Müziği’nin büyük üstatlarının sevilen eserlerini Vefa ve Anma Konserleri’yle CSO ADA ANKARA izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. Vefa ve Anma Konserleri kapsamında düzenlenen “Ahmet Hatipoğlu Anısına” geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz TRT ve Devlet Musikisi Tasavvuf Müziği Korosu Şefi ve bestekâr Ahmet Hatipoğlu’nu CSO ADA ANKARA Tarihi Salon’da anacak. Hatipoğlu’nun unutulmaz besteleri Yusuf Kayya’nın şefliğini üstlendiği Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun yorumlarıyla 10 Mart’ta CSO ADA ANKARA’da. 

 

Bilet Fiyatları: 

1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL
3. Kategori: 30 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI // 11 MART // CSO ANA SALON // 20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, CSO ADA ANKARA’da Başkentlileri klasik müziğin en iyileriyle buluşturmaya devam ediyor. CSO Müzik Direktörü Cemi'i Can Deliorman’ın denetiminde CSO Ana Salon’da sahne alacak orkestra, uluslararası ödüllü genç çellist Poyraz Baltacıgil’i ağırlayacak. Antonín Dvořák ve Georges Bizet’in eserlerinden oluşan bir programın seslendirileceği konserde CSO ADA ANKARA seyircileri klasik müzik devlerini ülkemizin en yetenekli sanatçılarından dinleme şansına kavuşacak.

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 95 TL
2. Kategori: 75 TL
3. Kategori: 60 TL
4. Kategori: 35 TL
 

Konser Programı:

Cemi’i Can Deliorman Şef  

Poyraz Baltacıgil Viyolonsel  

Antonin Dvorak Viyolonsel Konçertosu Op.104 si minör

Georges Bizet  L’Arlesienne Süitler No 1 ve No 2

 

3 HİSAR // 12 MART // CSO ANA SALON // 20.00 

Gitarda Erdinç Şenyaylar, tanbur ve vokalde Hakan Dedeler ve perküsyonda Engin Gürkey’den oluşan 3 Hisar müzik grubu, geleneksel Türk Müziği motiflerini Klasik Batı Müziği formlarıyla birleştirerek yarattığı özgün sound’uyla CSO ADA ANKARA’ya konuk olmaya hazırlanıyor.

Gitarda modern tınıları, vokal ve tanburda yaşadığımız topraklara has duyguları ve perküsyonda dünyanın ritmini dinleyicilere açan "3 Hisar", CSO ADA ANKARA seyircisine tıpkı grubun albüm ismi gibi birleşerek aynı kapta yoğrulduğumuz, bir olduğumuz, "Hemhâl" olduğumuz bir müzikal deneyim yaşatacak.  

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 70 TL
2. Kategori: 55 TL
3. Kategori: 45 TL
4. Kategori: 35 TL

 

BAŞKENT ODA ORKESTRASI // 13 MART // MAVİ SALON // 20.00
Başkent Oda Orkestrası, Türk Keman Ekolü’nün uluslararası temsilcilerinden usta keman sanatçısı Cihat Aşkın eşliğinde CSO ADA ANKARA seyircileriyle buluşuyor. Başarılı viyolonsel sanatçısı Şerif Can Ünver’in şefliğini üstlendiği orkestra; Bach, Tartini, Sibelius, Elgar ve Karaev’in bestelerinden oluşan zengin repertuvarıyla Mavi Salon’da klasik müzik rüzgârları estirecek.
 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 30 TL
2. Kategori: 20 TL 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı