Cumhuriyetin 100. Yılında 1.000 Kadın İşe Dönecek

30.

Cumhuriyetin 100. Yılında 1.000 Kadın İşe Dönecek
Yayınlama: 05.10.2022

30. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi başladı

 

PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, bu yıl Cemal Reşit Rey’de gerçekleşiyor. “Shaping the Future – Geleceği Şekillendir!” teması, “Merak, Strateji ve Teknoloji” mottosu ile devam eden kongre birbirinden değerli yerli ve yabancı konuşmacıyı ağırlıyor. PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven açılış konuşmasında “İnsan yönetimini dikkate almayan hiçbir strateji sürdürülebilir finansal başarı getirmeyecek” dedi.

 

Avrupa’nın alanında en büyük organizasyonu olan PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’nin 30.’su 5-6 Ekim’de Cemal Reşit Rey’de gerçekleşiyor. Kongre, bu yıl “Shaping the Future – Geleceği Şekillendir!” teması altında, “Merak, Strateji ve Teknoloji” mottosu ile Türkiye’den ve dünyadan alanında önde gelen pek çok uzman ismi katılımcılarla buluşturuyor. 

 

Kongrenin açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katılımı ile gerçekleşti.

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven “Bugün insan yönetimi alanında yıllardır iş dünyası hazır olmalı dediğimiz konuları tartışıyoruz. Şirketler iş sürdürülebilirliği için insan yönetiminin ne kadar önemli olduğunu anladı. Devam eden belirsizlik ve kriz ortamında bunu dikkate almayan hiçbir strateji sürdürülebilir finansal başarı getirmeyecek. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’ni merak, strateji ve teknoloji odağında geleceği şekillendireceğimiz dünya çapında bir yolculuk olarak tasarladık. İki gün boyunca insan yönetimi konusunu en tepeden en aşağıda tüm ayrıntıları ile alacağız. Bu alandaki dönüşümü en iyi şekilde yönetmek isteyen iş dünyası için stratejik yol haritaları ortaya koyacağız” dedi.

 

YenidenBiz Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Yeşildere, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ile gerçekleştirdiği Yeni Anlayış Yeni Gelecek oturumunda TÜSİAD ile birlikte Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 1.000 kadının iş hayatına dönüşünü sağlamak için çalıştıklarını söyledi. Özlem Yeşildere ve Orhan Turan proje ile ilgili ülkemizde 500 bin üniversite mezunu işsiz kadın olduğunu, gelecek sene 1.000 kadını işe döndürebilmek için emek verdiklerini açıkladılar. Yeşildere ve Turan ”Çağrımızı insan kaynakları yöneticileri ile de burada paylaşıyoruz” dediler. Projenin YenidenBiz, PERYÖN ve TÜSİAD’ın farklı rollerinden faydalanarak hayata geçirilmesi planlanıyor. 

 

 – DAHA İYİ BİR DÜNYA YARATMAK…

Thinkers50 tarafından yaşayan en etkili 20 iş düşünürden biri seçilen, iş dünyasının yakından takip ettiği dünyaca ünlü Global Değişim Gurusu ve Fütürist Dr. Patrick Dixon QNB Finansbank sponsorluğunda gerçekleştirdiği “Güvenilir Liderlerin Değeri ve Hemen Her Şeyin Geleceği” adlı oturumunda, bütün liderlik, pazarlama, yönetim ve motivasyonların ortak noktasının “daha iyi bir dünya yaratmak” olduğunu söyledi. 

 

Dixon, “Bu olmadan insan yönetiminde, insan kaynağında bir değişiklik yapılamaz” dedi. Kongre katılımcılarına, “İK olarak geleceğin ne olduğunu biliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, görmek. Bu kadar kolay. Küçük şeyler büyük farklar yaratır” diyen Dixon, konuşmasında, inanç ve tutkunun öneminden de bahsederek şunları söyledi: “Tutku, başarı getirir. İnsanların sahip olduğu tutkularla bağlantı kurarsanız, siz nereye giderseniz onlar da sizinle gelir. Hayat, inanmadığınız şeyleri yapmak için çok kısa”.

 

Canada Vancouver'dan online olarak kongreye katılan Dünya İnsan Yönetimi Dernekleri Federasyonu Başkanı Anthony Ariganello ise “Burada bir arada olmamızın nedeni gelecekte iş hayatının nasıl olacağını anlamak. İş hayatında geriye dönüşün olmayacağı kesin. Geleceğin iş yerlerini inşa etme konusunda tüm profesyonellerin büyük sorumluluğu var” dedi ve şirket kültürünün yüksek potansiyele sahip çalışanlar için kilit nokta olduğunu sözlerine ekledi.

 

Kongre birbirinden değerli uzmanların oturumları ile devam ediyor. İnsan Kaynakları, Yetenek ve WorkTech trendleri konularında araştırmacı, analist, influencer ve yazar olarak bilinen Mervyn Dinnen, Wellbees sponsorluğunda gerçekleşletireceği Dijital Talent oturumunda ilham veren konuşmasıyla 6 Ekim’de izleyicilerle buluşacak.

 

Devam eden iki günde sahne alacak konuşmacılar şu isimlerden oluşuyor: 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cebrail Taşkın, Evrim Kuran Danışmanlık Kurucusu ve Universum Türkiye Lideri Evrim Kuran, Psikiyatr, Yazar ve Terapi İstanbul’un Kurusu Dr. Gülcan Özer, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve YetGen Kurucusu Prof. Dr. Erhan Erkut, Expertera ve Future of Work Türkiye Kurucusu Alp Sezginsoy, LeadFit’in Yaratıcısı Gözde Berber Özbalaban,Genel Energy CHRO’su, EAPM ve WFPMA Yönetim Kurulu Üyesi Berna Öztınaz, Capital & Ekonomist Proje Müdürü ve CEO Talk Yazarı Selçuk Ergenç,  HumanGroup Kurucu Ortağı Gaye Özcan, Prof. Dr. Emrah Safa Gürkan ve Yazar Yalın Alpay.

 

Kongre boyunca 30. yıla özel kapanış oturumlarında Komedyen Mesut Süre ve Anlatan Adam da katılımcılarla buluşacak. 

 

BU YIL İLK KEZ HR TECH OTURUMLARI YAPILIYOR

Merakla beklenen kongrede, sürdürülebilir ve ergonomik profesyonel ortamın nasıl yaratılacağı, giderek daha çeşitli bir iş gücüne hitap eden ve işbirlikçi kültürü besleyen iş ortamının nasıl oluşturulabileceği, en son teknolojiyi entegre edebilecek kadar esnek ancak insan odaklı olmaya devam eden bir çalışma alanının nasıl planlanacağı merak, strateji ve teknoloji etrafında yüz yüze konuşulacak. 

 

İnsan yönetiminin gelecekteki odağı, yeni ilgi alanları ve trendlerin gündeme alındığı kongrede bu yıl İK Teknolojileri alanındaki son gelişmelerin paylaşıldığı HR TECH oturumları da ilk kez düzenleniyor. HR TECH fuar alanı da kongre içinde yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı