Dünyaca Ünlü Tenor Hakan Aysev, 10 Haziran’da İzmirliler İla Buluşuyor

1.

Dünyaca Ünlü Tenor Hakan Aysev, 10 Haziran’da İzmirliler İla Buluşuyor
Yayınlama: 09.06.2022

1.ULUSAL MANDOLİN FESTİVALİ HAKAN AYSEV’İN KONSERİYLE BAŞLIYOR

 

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), İzmir’in kurtuluşunun 100.yılında kent kültüründe önemli bir yer edinen mandolini 1.Ulusal Mandolin Festivali ile yeniden canlandırıyor. Festival,  10 Haziran saat 20.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda dünyaca ünlü tenor ve opera sanatçısı Hakan Aysev'in de katılacağı konser ile başlıyor.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), İzmir’in Kurtuluşunun 100. yılında 1. Ulusal Mandolin Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. DEÜ İzmir’in Kurtuluşunun 100. Etkinlikleri kapsamında 10-12 Haziran’da tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalin açılış konseri 10 Haziran Cuma akşamı saat 20.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Dünyaca ünlü opera sanatçısı ve tenor Hakan Aysev’in Zhanna Aktürk, İzmir Mandolin Orkestrası ve Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Yaylılar Orkestrası ile sahne alacağı konser İzmirlilere açık olacak.

 

11-12 HAZİRAN KONSERLERİ SABANCI KÜLTÜR SARAYI’NDA

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek açılış konserinin ardından 11-12 Haziran’da düzenlenecek etkinlikler, DEÜ Sabancı Kültür Sarayı’na taşınacak. Konserlerde, Zeytin Çekirdekleri Mandolin Orkestrası, Mandolinata İstanbul, ALKÜ Mandolin Topluluğu, Grup Dostyürek, Okul Çalgıcıları Mandolin Topluluğu ve İzmir Mandolin Orkestrası’nın yanı sıra, Münevver Eren, Mücahit Eren, Serpil Özyüksel, Gözde Özyüksel, Ersil Zhanna Aktürk, Natalia Barış, Ataç Aydın, Alesker Abbasov, Bülent Yazıcı, Ender Bilge, Sezen Aksu, Güney Gencol, Özgür Deveci ve Olga Guseyinova sahne alacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı