Dünyanın En İyi B-Girl ve B-Boy’ları Red Bull BC One Dünya Finalinde Yarışacak

Dünyanın en prestijli breakdans (breaking) yarışması Red Bull BC One’ın 2022 Dünya Finali, Hip Hop’un doğduğu şehir New York’ta gerçekleştirilecek.

Dünyanın En İyi B-Girl ve B-Boy’ları Red Bull BC One Dünya Finalinde Yarışacak
Yayınlama: 05.10.2022

Dünyanın en prestijli breakdans (breaking) yarışması Red Bull BC One’ın 2022 Dünya Finali, Hip Hop’un doğduğu şehir New York’ta gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanındaki ikonik kentlerin ev sahipliği yaptığı ve bu sene 19. kez hayata geçirilecek Red Bull BC One Dünya Finali’nde, aralarında Türkiye’yi temsilen “Mer-C” ve “Jester”ın da bulunduğu dansçılar 12 Kasım 2022 tarihinde sahneyi sallayacak. Heyecanın hız kesmeden devam edeceği Red Bull BC One Dünya Finali, Red Bull TV’den izlenebilecek.

 

2004 yılından beri 30’u aşkın ülkede, dünyanın en iyi breakdansçılarını belirlemek için düzenlenen Red Bull BC One, 16 B-Girl ve 16 B-Boy’u kıyasıya bir mücadele için bir araya getiriyor. 2022 Red Bull BC One Dünya Finalinde birinci olabilmek için yarışacak olan dansçılar12 Kasım tarihinde dansın kalbi New York’ta unutulmaz bir gösteriye imza atmaya hazırlanıyor. 

 

Küresel anlamda en prestijli breakdans (breaking) yarışması olarak bilinen Red Bull BC One ile her yıl binlerce dansçı maharetlerini dünyaya tanıtma imkanını elde ediyor. 2022 yılı Dünya Finali, Manhattan Center'daki Hammerstein Balo Salonu'nda gerçekleşecek nefes kesici kapışmada Türkiye’yi B-Girl Merve “Mer-C” Can ve B-Boy Oğuzhan “Jester” Karademir temsil edecek. Final öncesinde de 30'dan fazla ülkenin birincileri ve özel davetli dansçılar, Dünya Finali aşamasına geçerek en iyi 32 dansçıdan biri olmak için yeteneklerini sergileyecek. Red Bull BC One Dünya Finali Red Bull TV’den takip edilebilecek.

 

Bronx sokaklarından 2024 Paris Olimpiyatları'na

Yaklaşık 50 yıl önce Bronx sokaklarında doğan ve ünü New York’un ötesine geçerek dünya çapında bir fenomen haline gelen breaking, stilize dans ve atletik sporun yerçekimine meydan okuyan bir dalına dönüşerek 2024 Paris Olimpiyatları'nda yer almaya da hak kazandı. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı