Erkeklere biraz ara vermek iyi gelir

THE TEYZE’DEN MORAL ZİYARETİ   GAİN’de yayınlanan Aslında Özgürsün’ün duygu yüklü anlarla dolu yeni bölümünde romantizm, korku, tehdit, hüzün ve kahkaha bir aradaydı.

Erkeklere biraz ara vermek iyi gelir
Yayınlama: 07.06.2022

THE TEYZE’DEN MORAL ZİYARETİ

 

GAİN’de yayınlanan Aslında Özgürsün’ün duygu yüklü anlarla dolu yeni bölümünde romantizm, korku, tehdit, hüzün ve kahkaha bir aradaydı. Ünlü şarkıcı Nükhet Duru’nun canlandırdığı ve her sahnesiyle çok konuşulan The Teyze’nin Berna’yı ziyareti izleyicilerden yine ilgi topladı. The Teyze, yalnızlık korkusuyla baş edemeyen Berna’ya, “Erkeklere biraz ara vermek iyi gelir, sakın panik olma. Bunu bir tatil gibi düşün” sözleriyle moral verdi.

 

Aslında Özgürsün bu hafta, duygu yüklü anların yaşandığı dopdolu bir bölümle geldi. 1Dünya derneğiyle gittiği İğneada gezisinde Ömer'le yakınlaşan Belgin, yaşadığı büyük kaybın ardından suçluluk duygusuna kapıldı. Babasının eski bir sırrını öğrenmesi ise, onun kendi yaşamına farklı bir pencereden bakmasına yol açtı.

 

Semra, evde yaşadığı zorlukları unutmak için gittiği yemek atölyesindeki İtalyan şefle tanışınca başka bir hayatın mümkün olduğunu fark etti. Evliliğiyle ilgili vermek zorunda kaldığı karar, sayısız çelişkiyi beraberinde getirecekti.

 

“Hem çalışacaksın hem kendine bakacaksın” 

Nükhet Duru’nun canlandırdığı The Teyze’nin Berna’ya yaptığı moral ziyareti ise duygu yüklü bölüm içerisinde gülümseten anlardandı. Vakti olmadığı için bakımlarını aksattığını söyleyen Berna’ya teyzesi, “Hem çalışacaksın, hem kendine bakacaksın. Sonra ben bekarım diye kedine sarılmayacaksın” sözleriyle esprili bir şekilde yanıt verdi. Yalnız kalma korkusuyla ilgili ise, “Erkeklere biraz ara vermek iyi gelir, sakın panik olma. Bunu bir tatil gibi düşün” dedi. 

 

Aslı İçözü, Adnan Biricik ve Janset diziye dahil oldu

Aslında Özgürsün’ün beşinci bölümünde usta oyuncular Aslı İçözü ve Adnan Biricik, Belgin’in anne babası rolünde seyirci karşısına çıkarken, Janset ise Belgin’in ablası Melek olarak güçlü kadroya dahil oldu.

 

Yazdıkları ve fikirleriyle Türkiye’de kadın hakları konusunun geniş kitlelerce konuşulmasını sağlayan ilk isimlerden olan gazeteci-yazar Duygu Asena’nın sürükleyici eseri ile aynı adı taşıyan “Aslında Özgürsün”, Belgin ve Berna isimli 40 yaşlarındaki iki çocukluk arkadaşı kadının özgürlük ve kimlik arayışlarını anlatıyor. Dizinin senaristliğini ve yönetmenliğini Ali Kemal Güven üstleniyor. İlerleyen bölümlerde, Berk Cankat, Perihan Savaş ve Nurhan Özenen gibi başarılı oyuncuların da izleyici karşısına çıkacağı yapımda, usta oyuncu Zuhal Olcay ise konuk oyuncu olarak Duygu Asena’nın kendisini canlandırıyor. 

 

“Aslında Özgürsün”, yeni bölümleri her hafta Pazartesi günü GAİN’de yayında. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı