Euler Hermes artık Allianz Trade

Alacak sigortasında dünya lideri Euler Hermes’in adı “Allianz Trade” olarak değişiyor.

Euler Hermes artık Allianz Trade
Yayınlama: 28.03.2022

Alacak sigortasında dünya lideri Euler Hermes’in adı “Allianz Trade” olarak değişiyor.

 

  • Euler Hermes yeni bir döneme girerek marka adını Allianz Trade olarak değiştiriyor.
  • Bu dönüşüm, markanın 2025 stratejik planını da önemli bir şekilde destekleyecek.  

 

2018’den beri Allianz Grubu’nun bir parçası olan, alacak sigortasında dünya lideri Euler Hermes, yeni bir dönemin kapısını aralayarak, marka adını Allianz Trade olarak değiştiriyor. Alacak sigortasında dünya lideri olarak 52 ülkede 5.500'den fazla çalışanıyla faaliyet gösteren Allianz Trade, marka adında gerçekleşen bu değişimle sadece kapsamlı küresel uzmanlık ağına sahip Allianz Grubu'nun itibarından ve gücünden daha fazla yararlanmakla kalmayacak, aynı zamanda küresel bir oyuncu olarak da konumunu güçlendirecek.

 

Köklerine sadık kalarak yarına güvenle adım atıyor

Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Allianz SE Yönetim Kurulu Üyesi Chris Townsend “Euler Hermes’in Allianz Trade’e dönüşmesine tanık olmak çok heyecan verici. Bu değişimin farkındalık, iş geliştirme, büyüme ve inovasyon açısından birçok fırsatı beraberinde getireceğine inanıyoruz. Allianz Trade benzersiz, veri odaklı ve teknoloji destekli, son derece gurur duyduğumuz bir marka olacak” şeklinde konuştu.

 

Euler Hermes Grup CEO’su Clarisse Kopff ise marka adındaki değişimle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Artık Allianz Trade’iz. Bu dönüşüm, şirketimiz, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için tek bir ifadeyle ‘daha fazlası’ anlamına geliyor. Daha fazla yerel çözüme ilham verecek daha fazla küresel uzmanlık ve bilgi, işletmelerin büyümesine yardımcı olacak daha fazla fırsatla yarına daha fazla güven, daha fazla öngörü ve kişiselleştirilmiş hizmet, teknolojik dönüşümlere daha da iyi uyum sağlama yeteneği, çalışanlarımız için daha fazla kariyer fırsatı ve yeni yetenekleri çekmek için daha fazla görünürlük. Önümüzde bizi heyecanlandıran pek çok olasılık bulunuyor.”

 

Clarisse Kopff, “Büyüme, yeni stratejimizin merkezinde yer alıyor. Alacak sigortası, ticari işlemlerin geçerliliğini ve başarılı şekilde yürütülmesini sağladığı için ulusal ve küresel çapta faaliyet gösteren müşterilerimiz için çözümler bulmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda, doğru bilgiyi zamanında verme ve ihtiyatlı, istikrarlı, deneyime dayalı hizmetler sunma misyonumuza güçlü bir şekilde bağlıyız. Şirketimiz için yeni ve heyecan verici bir döneme giriyoruz ve bu yolculuğa Allianz Trade olarak başlamaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

 

Allianz Trade olmak, gelecek için büyük bir değer 

Clarisse Kopff’un verdiği bilgiye göre; marka adında gerçekleşen değişim, şirketin 2025 stratejik planını da doğrudan destekliyor. Bu plan, tüm iş kolları ve farklı lokasyonlar genelinde güçlü büyüme hedefini ön plana çıkarıyor ve üç temel unsura dayanıyor:

 

  • Ana faaliyet alanlarını genişletmek: Bu unsurlardan ilki, alacak sigortası iş kolunda rekabet gücünü genişletmek olarak öne çıkıyor. Bu doğrultuda rakipsiz tahsis uygulamaları, becerileri ve altyapısı geliştirilerek, Allianz acente ağı da dahil olmak üzere çok kanallı bir dağıtımla tüm pazar segmentlerinde üst düzey hizmet sunmak için çalışmaya devam edilecek. 
  • Mevcut büyüme araçlarını güçlendirmek: Kefalet ve özel çözümler (Transactional Cover Unit/İşlem Teminatı ve Excess of loss/Hasar Fazlası Teminatı) gibi uzman olunan iş kanallarını daha da geliştirerek, pazar payının hızla artırılması adına yatırımlar yapılacak. 
  • Yeni dünyaya hazırlık: Ticaretin geleceğine hazırlanmanın kritik öneme sahip olması inancıyla şirketin üçüncü önceliği, uzun vadeye odaklanmak olacak. Bu doğrultuda, her zaman bir adım önde olmak amacıyla şirketler arası ticaretteki değişimin sunduğu fırsatların değerlendirilmesi ve bu yeni ekosistemde önemli bir oyuncu haline gelmek adına çalışmalar yürütülecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı