Festival Voleybol heyecanı Yenişehir’de yarın başlıyor

Mersin Yenişehir’de voleybol festivali yarın başlıyor Mersin Yenişehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu(TVF) iş birliğiyle bu yıl Yenişehir’de yapılacak Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası heyecanı yarın Yenişehir Belediyesi CNR EXPO Fuar Merkezi’nde başlıyor.

Festival Voleybol heyecanı Yenişehir’de yarın başlıyor
Yayınlama: 10.05.2022

Mersin Yenişehir’de voleybol festivali yarın başlıyor

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu(TVF) iş birliğiyle bu yıl Yenişehir’de yapılacak Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası heyecanı yarın Yenişehir Belediyesi CNR EXPO Fuar Merkezi’nde başlıyor. Festivalin lansman toplantısında konuşan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Sporun yeni şehri, Yenişehir’in yeni festivali kentimize hayırlı olsun. Tüm hemşehrilerimizi maçları izlemeye bekliyoruz” dedi.

 

Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası lansman toplantısı maçların oynanacağı Yenişehir Belediyesi CNR EXPO Fuar Merkezi’nde yapıldı. Lansman toplantısına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir,  Türkiye Voleybol Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Nurten Keskin ve basın mensupları katıldı.

 

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğiyle bu yıl Mersin’de düzenlenen voleybol festivali kapsamında ilk olarak 11-16 Mayıs tarihleri arasında yıldız kız ve yıldız erkekler sahaya çıkacak.  18-25 Mayıs tarihleri arasında midi kız ve küçük erkekler kategorilerindeki maçlarla devam edecek voleybol festivali, 09- 16 Haziran arasında midi erkekler ve küçük kızlar maçlarıyla sona erecek. 4 hafta boyunca Mersin Yenişehir’de tam anlamıyla bir spor festivali yaşanacak.

 

Başkan Özyiğit “2013 yılında kentimizde yapılan Akdeniz Oyunları’nda yaklaşık 3 bin sporcu ağırlamıştık, bu festivalde ise 4 binin üzerinde sporcu ağırlayacağız.”

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, renkli ve mücadele dolu geçmesi beklenen festivalin lansman toplantısında konuştu. 2013 yılında Mersin’de yapılan Akdeniz Oyunları’na yaklaşık 3 bin sporcunun katıldığını hatırlatan Başkan Özyiğit, Festival Voleybol’da ise 4 binin üzerinde sporcuya ev sahipliği yapacaklarına dikkat çekti. Kültürel, sanatsal, sportif ve sağlıklı hareketliliği içeren “Hareket” ilkeleri kapsamında çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Özyiğit, “Yönetim anlayışımızı oluşturan 6 temel ilkemizden biri olan Hareket ilkemiz kapsamında çalışmalarımıza gayretle devam ediyoruz.  Bu ilkemiz kültürel, sanatsal, sportif ve sağlıklı bir hareketliliği içeriyor.  Geçtiğimiz ay Yenişehir’imizde düzenlediğimiz uluslararası bir spor organizasyonu olan Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası’nda bir araya gelmiştik. Farklı ülkelerinden sporcuları kentimizde ağırladık ve çok başarılı bir organizasyonu geride bıraktık, umuyoruz ki önümüzdeki yıllarda Dünya Triatlon Yarışları’na da ev sahipliği yapacağız. 2013 yılında kentimizde yapılan Akdeniz Oyunları’nda yaklaşık 3 bin sporcu ağırlamıştık, bu festivalde ise 4 binin üzerinde sporcu ağırlayacağız. Bu belki de Mersin’de bugüne kadar yapılmış en yüksek katılımlı spor organizasyonu olacak. Bu pencereden baktığımızda da aslında çok kıymetli bir organizasyon.  Yine Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası'nı kentimizde düzenledik ve ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi kadın basketbol takımımız Türkiye şampiyonu oldu. Takımımız bugün de Kadınlar Basketbol Ligi’nde Fenerbahçe ile final oynayacak. Lig şampiyonu olma yolunda iddialıyız.” diye konuştu.

 

 “Festival Voleybol’da gelecekte milli formamız altında ülkemizi temsil edecek sporcular oynayacak.”

Çok önemli bir ulusal spor organizasyonu için birlikte olduklarını kaydeden Başkan Özyiğit, “Destek verdiğimiz Yenişehir Pirireis Ortaokulumuz, voleybol Türkiye şampiyonasını kazandı. Ben o çocuklarımızı alınlarından öpüyorum. Her zaman yanlarındaydık ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bugün de çok önemli bir ulusal spor organizasyonu için birlikteyiz. Yenişehir Belediyemiz ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğinde Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası’nı Mersin’de, Yenişehir’de düzenliyoruz. Yaş gruplarının en üst düzey yarışması olan Festival Voleybol’da gelecekte milli formamız altında ülkemizi temsil edecek sporcular oynayacak. Yaklaşık 50 farklı ilden 160 takımla,  farklı yaş gruplarından 4 bin sporcuyu ağırlayacağız.  Daha önce İzmir, Bursa, Kocaeli ve Konya’da yapılan Festival Voleybol pandemi süreci nedeniyle 2019’dan bu yana ilk kez Yenişehir’imizde düzenleniyor. Böyle bir organizasyonu kentimize getirdiğimiz için son derece mutluyuz.” dedi.

 

Tüm hemşehrilerimizi de 16 Haziran’a kadar sürecek müsabakaları izlemeye davet ediyorum.”

“Unutmayalım ki çocuklarımızı spora da teşvik etmek etmeliyiz ve bu organizasyon bu anlamda bir fırsat olabilir.” diyen Başkan Özyiğit, konuşmasının devamın şunları söyledi:  “Hem sporun birleştirici gücüne inanıyor hem de bu tür organizasyonların getirdiği hareketliliğin kentimiz için sağladığı bütüncül kazancın farkındayız. Yenişehir Belediyesi olarak bu anlayışla emek vermeye devam edeceğiz. Bunlar büyük organizasyonlar, böyle büyük organizasyonların gerçekleşmesi için el birliği yapmamız gerekiyor.  Mersin Valiliğimiz, Mersin Büyükşehir Belediyemiz,  Mersin Ticaret ve Sanayi Odamız, Mersin Deniz Ticaret Odamız destekleriyle yanımızda. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Şuan içerisinde bulunduğumuz Yenişehir Belediyesi CNR EXPO Fuar Merkezimiz voleybol festivali için büyük bir emekle hazırladı. Katkı sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm hemşehrilerimizi de 16 Haziran’a kadar sürecek müsabakaları izlemeye davet ediyorum. Unutmayalım ki çocuklarımızı spora da teşvik etmek etmeliyiz ve bu organizasyon bu anlamda bir fırsat olabilir. Sporun yeni şehri, Yenişehir’in yeni festivali kentimize hayırlı olsun.”

 

Ahmet Göksu “Pandemi nedeniyle 2019 yılından bu yana ilk kez Yenişehir Belediyesinin organizasyona sağladığı katkıdan dolayı Mersin’de düzenliyoruz.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Voleybol Federasyonu olarak altyapıları çok önemsediğimiz için diyoruz ki ‘Türkiye voleybol ülkesi.’ Amacımız ülkemizdeki voleybolun ve milli takımımızın temel taşı olan altyapılara gösterilen öneminin kulüp ve tüm voleybol paydaşlarının bütünleyiciliğini sergilenmektir. Daha önce dört Festival Voleybol organizasyonu yapmıştık. Pandemi nedeniyle 2019 yılından bu yana ilk kez Yenişehir Belediyesinin organizasyona sağladığı katkıdan dolayı Mersin’de düzenliyoruz.  Bize bu imkanı sağladığı ve voleybola verdiği destek nedeniyle Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit’e teşekkür ediyoruz. Mersin’de düzenlenen organizasyonda 160 takıma ev sahipliği yapılacak. Bu festival için 80 Mersin hakemine de kurs verdik. Maçlarda bu hakemlerimiz görev alacak. Temiz Oyun İyi Davranış Projesi’ni ilk kez burada, Festival Voleybol’da uyguluyoruz. Sporda kazanmak için mücadele eden dostluk, barış ve kaynaşma olgularını geliştirmek önemli ama en önemlisi kaybetmeyi kabul ederek ve kazananı kutlamak. Biz voleybolda bunu istiyoruz.“

 

Ökkeş Demir,“4 bin 500 sporcunun Mersin’e gelmesi Mersin ekonomisine ve tanıtımına katkıda bulunacak.”

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ise “Muhteşem bir organizasyon ve muhteşem bir spor işi ortaya koyduk. Sağolsun YenişehirBelediye Başkanımız bize bu konuda her zaman destek oluyor. Ona Mersin gençliği adına teşekkür ediyorum. 4 bin 500 sporcunun Mersin’e gelmesi Mersin ekonomisine ve tanıtımına katkıda bulunacak. Mersin sporu seven bir şehir, Mersin doğal bir sporcu fabrikası dolayısıyla bu tür organizasyonlar Mersin’deki gençlerimizin önünü açacak ve onlara rol model olacağını düşünüyoruz. Bir genç eğer ki aklını ve zihnin iri ve diri tutmak istiyorsa mutlaka spor yapmalı. Lisanlı sporcularımızda müthiş bir artış oluyor.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı