Gökçe Bahadır – Oyunculuk sonsuz bir keşif ve bitmeyen bir yolculuk

ALEM dergisi bu hafta hayatının en güzel ve en yoğun dönemlerinden birini yaşayan, Roberto Bravo’nun marka yüzü olan Gökçe Bahadır ile bir araya geldi.

Gökçe Bahadır – Oyunculuk sonsuz bir keşif ve bitmeyen bir yolculuk
Yayınlama: 01.03.2022

ALEM dergisi bu hafta hayatının en güzel ve en yoğun dönemlerinden birini yaşayan, Roberto Bravo’nun marka yüzü olan Gökçe Bahadır ile bir araya geldi. Kadınların gücünü kutlayan reklamı yöneten Nihat Odabaşı ile birlikte harika ve enerji dolu bir sohbet ve çekim gerçekleştirildi. 

 

 

“SÜPER BABA ÇOK SEVERDİM”

 

Bu mesleğe başlamadan önce ilgi duyduğu, örnek aldığı oyuncuların, yapımların neler olduğundan bahsederken Gökçe Bahadır kendisinin sıkı bir dizi takipçisi olduğunu ve kendisini etkileyen karakterleri şu şekilde belirtti; “ Süper Baba çok severdim. Süper Baba’da Bennu Yıldırımlar’ın oynadığı karakter beni çok etkiliyordu. “Şehnaz Tango”yu da çok sıkı takip ederdim. Orada Perran Kutman’a çok büyük bir hayranlık duyuyordum.”

 

 

“BU SADECE BİR İŞ DEĞİL YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GELİYOR”

 

Sektöre ilk girdiği zamanlar ile alakalı sohbete devam ederken ilk adım attığı zamanlarda kendisini en çok şaşırtan ve zorlayan konuların ne olduğunu sorduğumuzda şu şekilde yanıtladı; “ İstediğin bir şeyi tutukuyla yapmaya karar verdiğinde aslında ilk başta o işin zorlukları hiç göz önünde olmuyor. Çok sevdiğim bir işi yapmaya karar verdim ve benim için hiçbir zorluğu önemli değildi. Bu sadece bir iş değil bir yaşam biçimi haline geliyor.”

 

 

“KULÜP’TEKİ MATİLDA BENDE ÇOK İZ BIRAKAN BİR KARAKTER OLDU”

 

Hayat Bilgisi, Yaprak Dökümü, Kayıp Şehir, Ufak Tefek Cinayetler, Kulüp ve Evlilik Hakkında Her Şey gibi bir çok dizide yer alan Gökçe Bahadır, canlandırdığı karakterlerin hepsinin kendisi ve oyunculuk hayatı için farklı deneyimler olduğunu ve farklı değişimlere gebe olduğunu belirtirken, kendisinde canlandırdığı karakterlerden en çok iz bırakanı sorulduğunda şu şekilde yanıt verdi; “Hepsinin yeri bende çok ayrı çünkü hepsinin dönemleri ayrı, bendeki etkileri çok farklı ama “Kulüp’teki Matilda bende çok iz bırakan bir karakter oldu.”

 

 

“YOĞUN TEMPO VE KOŞTURMACADA DAHA MUTLU OLAN BİRİYİM”

 

Gecesi, gündüzü, hafta sonu, bayramı, tatili olmayan yoğun tempoda çalışan Gökçe Bahadır’a bu tempoya nasıl adapte olduğu sorulduğunda şu şekilde belirtti; “ Bu işi gönülden seven insanların bir araya toplandığı bir sektör bu. Küçük yaştan beri çalıştığım için hayatım hemen hemen hep setlerde geçti ama ben zaten genelde yoğun tempo ve koşturmacada daha mutlu olan biriyim.”

 

 

“SABİHA GÖKÇEN, ONUN HAYATINI CANLANDIRMAYI İSTERİM.”

 

Gökçe Bahadır’a ilerleyen dönemlerde keşke onun hayatını canlandırsam diye hayaller kurduran biri var mı diye sorulduğunda şu şekilde yanıtladı; “ Açıkçası ilk aklıma gelen Sabiha Gökçen, onun hayatını canlandırmayı isterdim.”

 

“ÇOK MUTLUYUM SEVDİĞİM BİR İNSANLA HAYATIMI BİRLEŞTİRİYOR OLMAKTAN”

 

Çok yakın zaman içerisinde Emir Ersoy ile hayatını birleştiren Gökçe Bahadır’a neler hissettiği sorulduğunda duygularını şu şekilde belirtti;  “Biz de çok heyecanlıyız. Çok mutluyum sevdiğim bir insanla hayatımı birleştiriyor olmaktan. Farklı heyecanlar. Dilerim her şey gönlümüzce olur. Birlikte mutluluğumuzun artmasını diliyorum.”

 

 

“TAKI TAKMAYI ÇOK SEVİYORUM”

 

Roberto Bravo’nun marka yüzü olan Gökçe Bahadır’a bu işbirliği ve mücevherler ile ilgili hisleri sorulduğunda şu şekilde yanıtladı; “ Takı takmayı çok seviyorum. Genelde takısız göremezsiniz beni. Hem Roberto Bravo’nun duruşu, bakış açısı, işi konumlandırma şekli, sevgili Nihat Odabaşı’nın müthiş fikirleriyle birlikte benim çok içime sinen bir iş oldu.”

 

 

“KÜPE TAKMAZSAM O GÜNÜMÜN İYİ GEÇMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜRÜM.”

 

Takı takmaktan hoşlandığını ve kendisini takısız bir halde göremeyeceğimizi belirten Gökçe Bahadır’a uğuruna inandığı bir mücevherinin olup olmadığı sorulduğunda şu şekilde yanıtladı; “ Uğuruna inandığım bir şey mi tam bilmiyorum ama küpe takmazsam o günümün iyi geçmeyeceğini düşünürüm.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı