Has’bi Hayat sergisi 3 Haziran’da sanatseverlerle buluşuyor

Ertuğrul Hasbi Aydemir’in fotoğraf geçmişinden izler taşıyan kareler ART 212’de sergilenecek   ART 212, 3-9 Haziran tarihleri arasında Prof.

Has’bi Hayat sergisi 3 Haziran’da sanatseverlerle buluşuyor
Yayınlama: 27.05.2022

Ertuğrul Hasbi Aydemir’in fotoğraf geçmişinden izler taşıyan kareler ART 212’de sergilenecek

 

ART 212, 3-9 Haziran tarihleri arasında Prof. Dr. Ertuğrul H. Aydemir’in kişisel fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak. Tıp kariyerinin yanında uzun yıllar amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen Prof. Dr. Ertuğrul H. Aydemir’in fotoğraf arşivinden seçilen karelerin birçoğu sanatseverlerin karşısına ilk defa çıkacak.

 

Üniversite yıllarında fotoğrafa merak salan ve başarılı tıp kariyerinin yanında amatör fotoğrafçılığı da yıllar boyu tutkuyla devam ettiren Prof. Dr. Ertuğrul H. Aydemir, farklı dönemlerde çektiği fotoğraflarından oluşan kıymetli bir seçkiyi Has’bi Hayat sergisinde bir araya getiriyor. 3-9 Haziran 2022 tarihlerinde, ART 212’de ziyaret edilebilecek sergi, amatör sanatçının en önemli çalışmalarını bir araya getiriyor. 

 

Has’bi Hayat sergisi, Ertuğrul H. Aydemir’in artistik dilinin ve estetik anlayışının peşinden giderken, amatör sanatçının yoğun teknik birikimini de gözler önüne seriyor. Işık ve gölge kullanımı ile çarpıcı duyguları açığa çıkaran, odağına insan ve sevgiyi alan kareler, fotoğrafçının kişisel tarihine ayna tutarken, aynı zamanda herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir kesit sunuyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı