Her yaştan genç bu kursları çok sevecek

Çukurova Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen yaz kursları 20 Haziran pazartesi günü başlıyor.

Her yaştan genç bu kursları çok sevecek
Yayınlama: 17.06.2022

Çukurova Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen yaz kursları 20 Haziran pazartesi günü başlıyor. 7 yaş üzeri herkesin devam edebileceği kurslar İngilizce, satranç, bağlama, gitar, resim, psikoterapi, halk oyunları, drama-diksiyon-oyunculuk ve yoga dallarında verilecek.

 

Çukurova Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen ve her kesimden büyük ilgi gören yaz kursları 20 Haziran pazartesi günü başlıyor.

 

Birçok noktada verilecek kurslar 9 dalda vatandaşların hobilerini ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlayacak. Uzman eğitmenler tarafından verilecek kurslara 7 yaş üzerin herkes devam edebilecek. Kurslar; İngilizce, satranç, bağlama, gitar, resim, psikoterapi, halk oyunları, drama-diksiyon-oyunculuk ve yoga dallarında verilecek.

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her yaz büyük ilgi gören kurslara bu yıl daha çok ilgi gösterildiğini belirterek, son yıllarda etkili olan koronavirüs pandemisinin insanların hayatlarını çok kısıtladığına dikkat çekti. Pandeminin etkisinin azaldığını ve vatandaşların bu tür etkinliklere daha fazla ilgi gösterdiğini belirten Başkan Soner Çetin, her yaştan genç vatandaşımız kurslarımızdan yararlanacak ve eğitim alacak” dedi.

 

Kültür sanat etkinliklerine ve spora büyük önem verdiklerini, bunun için tüm olanaklarını seferber ettiklerini anlatan Başkan Soner Çetin, “Biliyoruz ki gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kültür sanat ve sporla uzak tutarız. Bu tür uğraşları olan insanlar hayatta daha başarılı olurlar” şeklinde konuştu.

 

Çukurova Belediyesi’nin vereceği kurs dalları ve merkezler ise şöyle:

İNGİLİZCE KURSU: Güzelyalı Toplum Merkezi, SATRANÇ KURSU: Güzelyalı Toplum Merkezi, BAĞLAMA KURSU: Yüzüncüyıl Toplum Merkezi ve Turhan Selçuk Sanat Okulu, GİTAR KURSU: Bülent Ecevit Sanat Parkı, RESİM KURSU: Çukurova Belediyesi Mola Evi, PSİKOTERAPİ ETKİNLİKLERİ: Çukurova Belediyesi Mola Evi, HALK OYUNLARI: Bülent Ecevit Sanat Parkı, DRAMA-DİKSİYON-OYUNCULUK: Bülent Ecevit Sanat Parkı, YOGA KURSU: Bülent Ecevit Sanat Parkı ve Mahfesığmaz Çok Amaçlı Salon.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı