“Huzuru Bekleyen Şehir Kudüs” yarışmasında kazananlar ödüllerine kavuştu

Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve İlim Yayma Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yarışmada kazananlar ödüllerine kavuştu   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Valiliği ve İlim Yayma Cemiyeti işbirliğinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Huzuru Bekleyen Şehir Kudüs” konulu şiir ve resim yarışması düzenlendi.

“Huzuru Bekleyen Şehir Kudüs” yarışmasında kazananlar ödüllerine kavuştu
Yayınlama: 13.06.2022

Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve İlim Yayma Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yarışmada kazananlar ödüllerine kavuştu

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Valiliği ve İlim Yayma Cemiyeti işbirliğinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Huzuru Bekleyen Şehir Kudüs” konulu şiir ve resim yarışması düzenlendi. Gerçekleştirilen yarışmaya Kocaeli’nde faaliyet gösteren tüm resmi ve özel ortaokul (5.6.7.8. sınıf) ve lise (9.10.11.12. sınıf ) öğrencileri katıldı. Dereceye giren öğrencilerden birinciye laptop, ikinciye drone ve üçüncüye akıllı saat ödül olarak verildi.

 

ÖDÜL TÖRENİNE KATILIM

“Huzuru Bekleyen Şehir Kudüs” konulu şiir ve resim yarışmasının ödül töreni Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programda İzmit İmam Hatip Lisesi korosu eşsiz yeteneklerini sergiledi. Ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam edildi. Ödül töreni programına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli İl Başkanı Fevzi Utaş, okul müdürleri, öğretmenler ve STK temsilcileri katıldı.

 

İSLAMİYET ÖNCESİ KUDÜS

Açılış konuşmasının ardından Başkan Vekili Çakmak konuşmasına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek başladı. Ardından kendisinin de Kudüs’e olan özel ilgisini dile getirerek, Kudüs ziyaretiyle ilgili deneyimlerini paylaştı. Başkan Vekili Çakmak, büyük Peygamberlerin ve  İslamiyet’ten önceki dinlerin Kudüs ile ilgili bağlarından bahsetti.

 

KUDÜS MUTLAKA ZİYARET EDİLMELİ

Başkan Vekili Çakmak, “Kudüs, Mekke’den ve Medine’den sonra mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Kudüs’te her milletten ve dinden insan önceden huzur içinde yaşıyordu. Müslümanların idaresinde olan her yerde huzurla yaşanıyordu. Bizim oradaki kardeşlerimizle muhabbetimizi artırmamızın, ilgimizi, dayanışmamızı kültürel faaliyetlerimizi artırmamızın, oranın tekrar huzurla selamet içinde bir belde olmasına vesile olacağına inanıyorum. Gençler tarafından oranın daha iyi bilinmesi için bu tarz programların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Buradan etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan ve ödül kazanan öğrencilerimizde şimdiden tebrik ederim” dedi.

 

ÖDÜL SAHİPLERİ BELLİ OLDU

 

ŞİİR KATEGORİSİ;

5. sınıf: 1. Kerem Aydın, 2. Eyüp Ayar, 3. Eymen Ertuğrul

6. sınıf: 1. Poyraz Taşdemir, 2. İrem Beyaz, Efna Ağçay

7. sınıf: 1. Z. Sude Büyükşahin, 2. Emir Çalık, 3. Simay Garip

8. sınıf: 1. Salih K. Çoşkun, 2. F. Ravza Bilici, 3. Aydanur Kalay

9. sınıf: 1. Amennanur Şanlıoğlu, 2. Beyzanur Koldan 3. Kübragül Demirbağ

10. sınıf: 1. Kaan Cevizözü, 2. Alperen Gapan, 3. Senanur Dağlar

11. sınıf: 1.Salih Karakoyun, 2. Naz Beril Yıldırım, 3. Ceyda Küçük

12. sınıf: 1. Abdullah Can Karaboğa, 2. Ali İhsan Girci, 3. Yağmur Nisa Kaygan

 

RESİM KATEGORİSİ;

5. sınıf: 1. Zehra Naz Şahin, 2. Nisanur Uysal, 3. Hind Alshika

6. sınıf: 1. Hasne Hamenduş 2. Sena Auranaout, 3. Leyel Alhaji Kadaur

7. sınıf: 1. Mehmet Eymen Tarakçı, 2. Tuğsem Rabia Aydın, 3. Erva Arslan

8. sınıf: 1. Salih Kerem Coşkun, 2. Emine Burçe Aydın, 3. İpek Burcu Önal

9. sınıf: 1. Irmak Keskin, 2. Aslı Nisa Tosuner, 3. Nisa Zülal Yüksel

10. sınıf: 1. Mehlika Sarıtaş, 2. Melike Çotur, 3. Salih Hafız

11. sınıf: 1. Hümeyra keskin, 2. Ayşe Hazal, 3. Merve Nur Yıldırım,

12. sınıf: 1. Elif Elievi, 2.Farah Alsalakh, 3. Semanur Karaca

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı