İcra ve Zarafet Sergisi Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde!

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Derya Yücel küratörlüğünde İcra ve Zarafet sergisini ağırlıyor.

İcra ve Zarafet Sergisi Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde!
Yayınlama: 02.03.2022

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Derya Yücel küratörlüğünde İcra ve Zarafet sergisini ağırlıyor. Sergi, 20 güncel sanatçının farklı medyumlardaki üretimleri ile Erimtan Müzesi’nin Roma, Urartu, Hitit ve Bizans dönemlerine ait arkeoloji koleksiyonu arasında bağlamsal bir ilişki kurmayı amaçlıyor. 

 

İcra ve Zarafetgelenek-güncel, sofistike ve gündelik, bireysel ve kamusal, sanat ve hayat gibi ayrımların ötesinde, düşüncenin ve icranın, sanat ve zanaatin birbirlerine bulaştıkları o zarif yaratıcı alanda vuku buluyor. Sanatın zanaat, sanatçının zanaatçı, estetiğin işlev üzerindeki zaferi olarak yazılmış bir sanat tarihinin günümüzdeki anlamını sorgulayan “İcra ve Zarafet” başlığındaki sergi; sanatın toplumsal, politik, estetik ve eleştirel bağlamda çok yönlü düşünsel anlatımı ile ortaya çıkardığı formlar arasındaki yaratıcı ilişkiye odaklanıyor. 

 

Küratör: Derya Yücel

Sanatçılar Alev Ebüzziya SiesbyeAhmet Doğu İpekAyça TelgerenAzade KökerBerk GüntürkBerkay Tuncay, Burçak Bingöl, Deniz Ezgi Sürek, Eda Gecikmez, Elif Uras, Hacer KıroğluHakan Çınar, Huo Rf, Hüseyin Aksoy, Mert Özgen, Necla Rüzgar, Oddviz, Rasim AksanSelçuk Artut, Yasemin Özcan

 

İcra ve Zarafet sergisi Pazartesi hariç hergün 10:00-18:00 saatleri arasında Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde ziyaret edilebilir. Sergi kapsamında çocuk ve yetişkin atölyeleri, söyleşiler, küratör eşliğinde rehberli turlar gerçekleşecektir.

İCRA VE ZARAFET

Süreli Sergi

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara

Kale Mah. Gözcü Sok. No:10 Altındağ/ Ankara

11.03.2022-17.07.2022

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı