İyi ki varsın Anne Şehir

“Anne Şehir” ile vatandaşlara hizmette sınır yok.

İyi ki varsın Anne Şehir
Yayınlama: 28.02.2022

“Anne Şehir” ile vatandaşlara hizmette sınır yok. İnayet Hanım, hastalıklarına merhem olan “Anne Şehir” ile tanışma hikâyesini anlattı Spor ve sağlıklı yaşamla hayati değişen İnayet Hanım;

 

Türkiye’ye örnek projelerle adından sıkça bahsettiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kadın, aile ve çocuklara yönelik verdiği hizmetlerle vatandaştan olumlu tepkiler alıyor. ‘Evden Okula Haydi Anneler Spora’ sloganıyla başlayan serüven bugün Kocaeli’nin tüm ilçelerinde Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı olarak devam ediyor. Anne Şehir ile spor ve sağlıklı yaşamla tanışan İnayet Parmaksız, bu sayede sağlığına kavuşma sürecini anlattı.

 

HAYATIMA ANNE ŞEHİR’İ DÂHİL ETTİM

Bugün geldiği nokta itibari ile sosyal sorumluluk projesine dönüşen Anne Şehir, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülüyor. Büyükşehir’in bu hizmetinden faydalanan İnayet Parmaksız, Anne Şehirle tanışmasını ve hayatına kattığı faydaları anlattı. İnayet Hanım, ‘’Bir gün sahilde yürüyüş yaparken arkadaşlarımla karşılaştım. Arkadaşlarım bana Anne Şehir’in faaliyetlerini anlattılar. Spor, diyetisyen, fizyoterapist, eğitim daha pek çok faaliyetlerin olduğunu öğrendim. Ben de kayıt yaptırmaya karar verdim ve hayatıma Anne Şehir’i dâhil ettim’’ dedi.

 

‘’HERKESİ DAVET EDİYORUM’’

Kocaeli’nde yaşayan her yaştan anneye hayatın içinde nefes alanları açan Anne Şehir, kadın, aile ve çocuklara hizmet veriyor. Bu faaliyetlerden faydalanan İnayet Hanım, ‘’2013 yılında onkoloji hastası olduğumu öğrendim ve diyabet hastalığım ortaya çıktı. Bu hastalıklarla beraber vücudumda ağrılar meydana geldi. Kolumda, sırtımda ve omuzumda ağrılar oluştu. Doktorlarımızın tedavisi ve beslenme alışkanlığımın düzene girmesi ve Anne Şehir’de almış yaptığımız düzenli spor egzersizleriyle diyabet hastalığımın tedavisinde olumlu gelişmeler oldu’’ dedi. Spor ile tanışmanın faydalarını da anlatan İnayet Hanım, ‘’Vücudumdaki ağrıların, ödemin zaman içinde normale indiğini fark ettim. İyi ki varsın Anne Şehir… Sizlerin vesilesi ile bütün anneleri spora davet ediyorum’’ ifadesini kullandı.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programının faaliyetlerinden faydalanmak isteyenler 318 27 25 nolu telefondan detaylı bilgi alabilir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı