Kurban Bayramı bağışınız otizmli çocukların eğitimine destek olsun

Bu Kurban Bayramında bağışlar otizmli çocuklar için   Tohum Otizm Vakfı, Kurban Bayramı’nda herkesi otizmli çocukların eğitim burs fonuna destek olmaya çağırıyor.

Kurban Bayramı bağışınız otizmli çocukların eğitimine destek olsun
Yayınlama: 29.06.2022

Bu Kurban Bayramında bağışlar

otizmli çocuklar için

 

Tohum Otizm Vakfı, Kurban Bayramı’nda herkesi otizmli çocukların eğitim burs fonuna destek olmaya çağırıyor.

 

2003 yılından bu yana otizm spektrum bozukluğu’ olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalarını sürdüren Tohum Otizm Vakfı, bu Kurban Bayramı’nda herkesi otizmli çocukların eğitim burs fonuna destek olmaya çağırıyor.

 

Erken Tanı, Yoğun ve Sürekli Eğitim ile Otizmli Çocuklar Yeniden Doğabilir!

Çocuğun çevresi ile yeterli sosyal ilişkiler kuramaması, dil-iletişim alanında belirgin gelişimsel sorunlar göstermesi ve takıntılı davranış biçimlerine sahip olması ile tanımlanan otizmin günümüzde bilinen tek çaresi erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitim. Bilimsel araştırmalar, erken tanı ve doğru bir eğitim yöntemi ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde ellisinde otizmin belirtilerinin kontrol altına alınabildiğini, gelişim sağlanabildiğini, hatta bazı otizmli çocukların ergenlik yaşına geldiklerinde diğer arkadaşlarından farkı kalmadığını gösteriyor. 

 

Kurban kesimi olmaksızın eğitim burs fonuna destek 

Kurban Bayramı’nda bağış yaparak otizmli çocukların eğitim burs fonuna destek olmak isteyenler www.tohumotizm internet sitesi üzerinden bilgileri doldurarak otizmli çocukların eğitim burs fonuna bağışta bulunabiliyor. Yapılan her bir bağış, otizmli çocukların uygun eğitimi alarak topluma kazandırılması için dayanak oluyor. Bağışların geliri, kurban kesim vecibesi yapılmaksızın eğitim burs fonuna aktarılıyor. 

 

Bayram tebriğiniz için online sertifika

Kurban Bayramı’nda uzaktaki yakınlarını ve sevdiklerini hatırlayarak mutlu etmek isteyenler, Tohum Otizm Vakfı bayram tebrik sertifikalarını tohumotizm adresi üzerinden online ve basılı olarak satın alabiliyor. Alınan her bir sertifika otizmli çocukların geleceğine katkıda bulunuyor. 

 

Kurban Bayramı’nda Tohum Otizm Vakfı’na yapılacak tüm bağış ve destekler için tohumotizm adresine mail atarak ya da 0212 244 75 00 no’lu telefondan iletişime geçerek de ayrıntılı bilgi alınabiliyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı