Lise Öğrencilerinden Uluslararası Film Başarısı

Hisar Okulları öğrencileri, pandemi sürecinde eğitim konusunda yazdıkları senaryo ile Never Such Innocence tarafından düzenlenen “Çatışma Sonrası Hayat” temalı yarışmada ödülün sahibi oldular.

Lise Öğrencilerinden Uluslararası Film Başarısı
Yayınlama: 26.05.2022

Hisar Okulları öğrencileri, pandemi sürecinde eğitim konusunda yazdıkları senaryo ile Never Such Innocence tarafından düzenlenen “Çatışma Sonrası Hayat” temalı yarışmada ödülün sahibi oldular.

 

Never Such Innocence tarafından insanların, toplulukların ve ülkelerin çatışmadan sonra nasıl bir hayat sürdürdüklerine dair öğrencilerin düşüncelerini görünür kılmak amacıyla düzenlenen “Çatışma Sonrası Hayat” Yarışması’nda Hisar Okulları lise öğrencilerinin yazdıkları senaryo ile bir öğrencinin gözünden pandemi sürecinde eğitimi konu aldıkları “The Loop” isimli kısa film  “Special Commendation” ödülünü almaya hak kazandı. Öğrencilerin kısa filmi aynı zamanda kuruluşun Digital Winners Book arşivinde de sergilenmeye değer görüldü.

 

96 ülkeden 3181 çalışma yer aldı

İnsanların, toplulukların ve ülkelerin çatışmadan sonra nasıl bir hayat sürdürdüklerine dair öğrencilerin düşüncelerini görünür kılmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada 96 ülkeden öğrencinin 3181 çalışması yer aldı. Hisar Lisesinde Seçmeli Multimedya ve Animasyon dersi alan 11. Sınıf öğrencileri Defne G. ve Derin E. öğrenci gözünden Covid – 19 pandemi döneminde uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin karşı karşıya kaldıkları yeni düzen zorluklarını ele alarak yaratıcı bir projeye imza attılar. Hisar Okulu öğrencilerinin ödüle layık görüldüğü “The Loop” isimli kısa filmlerinin yer aldığı Dijital Kazananlar Kitapçığına ulaşmak için https://indd.adobe.com/view/6ea5b4a6-9e50-48c7-a3dd-452d80050c13   (S: 99/120)

 

Hisar Okulları’nın eğitim modeli bilim, mühendislik, sanat ve tasarım alanlarını kapsıyor

Hisar Okulları kurulduğu ilk günden bu yana, dünya ile rekabet edebilen öğrenciler yetiştirmek üzere; bilim, mühendislik, sanat, tasarım gibi farklı alanların ilişkilendirildiği bir eğitim modeli ve akademik program sunuyor. Okul; en küçük yaşlarından başlayarak, her düzeydeki öğrenciler için ilgi alanları doğrultusunda deney ve gözlem odaklı bilgi ve beceri edinme fırsatları yaratıyor. Bu becerilerle donanmış öğrenciler yaşam yolculuklarına, sorun belirleme, çözüm üretme ve bu çözümleri sebatla uygulamaya koyma tecrübesiyle başlıyorlar. 979 mezunu ve 1515 öğrencisiyle Hisarlılar ülkemize, dünyaya ve insanlığa faydalı olmak için düşünüyor ve çalışıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı