Lojistik Sektörünün Geleceği Müsiad’da Ele Alındı

Lojistik Sektörü İstişare Toplantısı, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı'nın katılımıyla MÜSİAD Genel Merkez binasında gerçekleştirildi.

Lojistik Sektörünün Geleceği Müsiad’da Ele Alındı
Yayınlama: 20.02.2022

Lojistik Sektörü İstişare Toplantısı, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı'nın katılımıyla MÜSİAD Genel Merkez binasında gerçekleştirildi. Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan Başkan Asmalı, "Türkiye'nin stratejik konumu uluslararası ticarette ülkemize büyük avantaj sağlıyor. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirme gayretindeyiz" dedi.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) MÜSİAD Lojistik Sektör Kurulu koordinasyonunda düzenlenen "Lojistik Sektörü İstişare Toplantısı", MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, sektör temsilcileri ve üyelerin katılımıyla MÜSİAD Genel Merkez binasında gerçekleştirildi. Lojistik sektörüne ilişkin gelişmelerin kapsamlı şekilde ele alındığı toplantıda lojistik sektörünün bugüne ve geleceği değerlendirildi. Görüşmede ayrıca, MÜSİAD Lojistik Sektör Kurulu'nun bundan sonraki süreçte sektörün gelişimine yönelik oluşturulacak yeni yapıda koordinatörlük görevi üstlenmesi kararlaştırıldı.

 

Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Türkiye'nin stratejik konumunun önemine dikkat çekerken, "Türkiye'nin stratejik konumu uluslararası ticarette ülkemize büyük avantaj sağlıyor. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirme gayretindeyiz" ifadelerini kullandı. MÜSİAD Genel Merkezindeki toplantıya, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Demiryolu Taşımacıları Derneği (DTD), İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD), Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik Derneği (KARİD), Türkiye Nakliyeciler Derneği (TND), Gümrüklü Antrepocular Derneği (GAİD), Ağır Nakliyeciler Derneği (AND), Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Lojistik Alt Çalışma Grubu temsilcileri katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı