Masa Tenisi Müsabakaları Sona Erdi

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği Okullar Arası Kurtuluş Kupası son 3 gün masa tenisi ile devam etti.

Masa Tenisi Müsabakaları Sona Erdi
Yayınlama: 26.03.2022

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği Okullar Arası Kurtuluş Kupası son 3 gün masa tenisi ile devam etti. Farklı kategorilerde 343 sporcunun mücadele ettiği masa tenisi müsabakaları, çekişmeli ve renkli görüntülere sahne oldu.

 

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kapsamında düzenlediği Okullar Arası Kurtuluş Kupası müsabakaları devam ediyor. Voleybol branşı ile başlayan turnuva kapsamında geçtiğimiz hafta içi Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü masa tenisi müsabakaları gerçekleştirildi. İnegöl Belediyesi Spor Salonunda yapılan müsabakalar, 3 gün boyunca devam etti. Müsabakalarda farklı kategorilerde 343 sporcu öğrenci yarıştı.

 

GENÇLERİN MÜSABAKALARI 9 SAATTE TAMAMLANDI

23 Mart Çarşamba günü başlayan masa tenisi müsabakaları, ilk gün 140 öğrencinin katılımıyla 2 kategoride gerçekleştirildi. 10.00 ile akşam 18.45 arasında tam 9 saat süren müsabakalar neticesinde Genç Erkekler Kategorisinde; 1. Spor Lisesi, 2. Naire Çikayeva Anadolu Lisesi, 3. Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi ve 4. Turgutalp Anadolu Lisesi oldu. Genç Kızlar Kategorisinde ise 1. Özel Okyanus Lisesi, 2. Naire Çikayeva Anadolu Lisesi, 3. Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi, 4. Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi oldu.

 

YILDIZLAR KATEGORİSİ

Masa tenisi müsabakalarının ikinci gününde ise yıldız kızlarda 4 okul, yıldız erkeklerde ise 14 okuldan toplam 79 sporcu öğrenci yarıştı. Yıldız Erkekler Kategorisinde; 1. Kocatepe Ortaokulu A, 2. Organize Sanayi Ortaokulu A, 3. Kocatepe Ortaokulu B, 4. Organize Sanayi Ortaokulu B takımı elde etti. Yıldız kızlar kategorisinde de 1. Kocatepe Ortaokulu, 2. İstaş Kentaş Ortaokulu, 3. Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaoukulu, 4. Yenice 19 Mayıs Ortaokulu oldu.

 

KÜÇÜKLER KATEGORİSİ

Masa tenisinin finali ise Cuma günü küçük kızlar ve küçük erkekler kategorisi ile yapıldı. 16 erkek ve 15 kız okul takımından toplam 124 öğrencinin mücadele ettiği müsabakada erkekler kategorisinde; 1. Selçuk Yahşi Ortaokulu A, 2. Selçuk Yahşi Ortaokulu B, 3. İstaş Kentaş Ortaokulu ve 4. Organize Sanayi Ortaokulu oldu. Kızlar kategorisinde de 1. Altın Nesil Ortaokulu A, 2. Altın Nesil Ortaokulu B, 3. Selçuk Yahşi Ortaokulu ve 4. Organize Sanayi Ortaokulu oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı