Mehmet Ercan ve Orkestrasıyla Şiir ve Türkü Dinletisi Perşembe Günü NEVÜ’de

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de gerçekleştirilecek olan ‘1.

Mehmet Ercan ve Orkestrasıyla Şiir ve Türkü Dinletisi Perşembe Günü NEVÜ’de
Yayınlama: 31.05.2022

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de gerçekleştirilecek olan ‘1. Kapadokya Kültürel Miras Festivali’ kapsamında Mehmet Ercan ve Orkestrası 2 Haziran Perşembe günü şiir ve türkü dinletisi sunacak.

 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü, NEVÜ Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVKAM), Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Belediyesi iş birliği ile düzenlenen ‘1. Kapadokya Kültürel Miras Festivali’ başlıyor.

 

Çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile sivil toplum kuruluşları ve özel sektör firmalarının destek verdiği Kapadokya Kültürel Miras Festivali, 1-3 Haziran 2022 tarihlerinde NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi festival alanında düzenlenecek. 41 ayrı standın açılacağı festival kapsamında bölgenin şair, yazar ve ressamları,  geleneksel meslek ustaları, çeşitli müzik toplulukları, yerel el sanatları ustaları,  animasyon ekibi  (kuzebaz, ateşbaz, tahta bacaklar vs.) Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu dans ekibi gösterileri,  semah ve halk dansları gibi birçok etkinlik yer alacak.

 

Festival kapsamında Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinliklerin ilki 2 Haziran Perşembe günü yapılacak. Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılacak olan organizasyonla ünlü yazar, şair ve radyo programcısı Mehmet Ercan ve orkestrası, şiirlerin türkülerle harmanlandığı bir program sunacak.

 

NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Salonu’nda yapılacak olan program saat 15.00’da başlayacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı