Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun İlk Oyunu Büyük Beğeni Topladı

Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının oynadığı ‘Neye Niyet Kime Kısmet’ adlı iki perdelik komedi oyunu büyük beğeni topladı.

Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun İlk Oyunu Büyük Beğeni Topladı
Yayınlama: 05.06.2022

Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının oynadığı ‘Neye Niyet Kime Kısmet’ adlı iki perdelik komedi oyunu büyük beğeni topladı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ın da rol aldığı oyun izleyicileri kahkahaya boğdu.

 

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Şehir Tiyatrosu oyuncularının rol adlıkları ‘Neye Niyet Kime Kısmet’ adlı oyun Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

 

İki perdelik oyunda Tiyatro Eğitmeni Gökhan Eryılmaz yönetimindeki Nevşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ilk kez izleyicileriyle buluştu.

 

Oyuncu kadrosu Nevşehir’deki çeşitli kamu kuruluşlarında görev yapan kişilerden oluşan oyuna sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

 

Oyunun son bölümünde salonu dolduran izleyicilere büyük bir sürpriz yapan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran,  olayın geçtiği evin genç kızı Hicran’ın babası rolüyle sahnede rol aldı.

 

Oyun sonunda oyuncularla birlikte izleyicileri selamlayan Başkan Savran, Tiyatro Eğitmeni Gökhan Eryılmaz ve oyuncuları tebrik ederek plaket verdi.

 

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tiyatroya ilgi duyan sanatseverlerin tiyatro alanında yeteneklerini ortaya koymak ve kendini geliştirmelerine olanak sağlamak amacıyla bir süre önce Tiyatro Atölyesi eğitimlerini başlattıklarını belirten Savran, Tiyatro Eğitmeni Gökhan Eryılmaz tarafından drama, üst oyunculuk ve sahne sanatları eğitimlerinin verildiği atölye çalışmalarına büyük ilginin olduğunu kaydetti.

 

Tiyatro atölyesinde ücretsiz olarak verilen eğitimlerin ardından katılımcılar ilk oyunlarını sahnelediklerini ve bundan sonra da farklı oyunlarla Şehir Tiyatrosu’nun süreceğini ifade eden Savran, izleyicilere ve oyunculara teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı