Ödemiş’teki turnuvada finalin adı belli oldu: Bengisu-Günlüce

Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100.

Ödemiş’teki turnuvada finalin adı belli oldu: Bengisu-Günlüce
Yayınlama: 24.08.2022

Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Onur Yılı anısına Ödemiş Belediyesince düzenlenen Spor Şenlikleri’nin bir parçası olan Mahalleler Arası Halı Saha Turnuvası’nda yarı final heyecanı yaşandı. Günlüce ve Bengisu mahalle takımları finale adını yazdırdı. 

 

Ödemiş Belediyesi’nin Spor Şenlikleri’nde Mahalleler Arası Halı Saha Turnuvası büyük heyecana sahne oluyor. Günlüce Taypark’taki halı sahanın ev sahipliğinde gerçekleşen turnuvada finalistler belli oldu.  

 

23 Ağustos Salı akşamı Ödemiş Belediye Başkan Vekili Mustafa Turan, Belediye Başkan Yardımcıları Özay Kaptan ve Feridun Azeroğlu, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Bihter Aka ve Zabıta Müdürü Ali Palamut ile mahalle muhtarlarının da heyecanla takip ettiği yarı final karşılaşmaları çekişmeli geçti. 

 

FİNAL MAÇI 26 AĞUSTOS’TA 

Gecenin ilk yarı final karşılaşmasında kazananı penaltı atışları belirledi. Günlüce ile Üç Eylül mahalle takımlarının mücadelesinde normal süre 3-3’lük eşitlikle son buldu. Penaltı atışlarında 5-4’lük üstünlük sağlayan Günlüce sahadan 8-7 galip ayırılarak ilk finalist oldu. 

 

Yarı finalin diğer ayağında Bengisu ve Umurbey mahalle takımları karşı karşıya geldi. Bengisu, 9-1’lik skorla kazanarak finale yükseldi.  

 

Final karşılaşması 26 Ağustos Cuma akşamı Bengisu ile Günlüce mahalle takımları arasında oynanacak. Umurbey ve Üç Eylül mahalle takımları da turnuvanın üçüncüsünü belirlemek üzere sahada olacak. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı