Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Edu, Financial Times Dünya Sıralamasında 42. Sıraya Yükseldi

Farklı alanlardaki eğitimleriyle profesyonellere yönelik gelişim olanağı sunan Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU, Financial Times tarafından gerçekleştirilen Kuruma Özel Programlar dünya sıralamasında 13 basamak birden yükselerek 42’nci sırada yer aldı.

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Edu, Financial Times Dünya Sıralamasında 42. Sıraya Yükseldi
Yayınlama: 27.06.2022

Farklı alanlardaki eğitimleriyle profesyonellere yönelik gelişim olanağı sunan Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU, Financial Times tarafından gerçekleştirilen Kuruma Özel Programlar dünya sıralamasında 13 basamak birden yükselerek 42’nci sırada yer aldı. Araştırmanın Referans Kurum Sayısı kriterinde ise “Dünya Birincisi” oldu. 

 

Kurumlara özel programlar ve bireylerin katılımına açık eğitimler düzenleyen Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU, Financial Times’ın iş dünyasına yönelik tasarlanan Kuruma Özel Programlar alanında tüm dünyada sıralamada yükselişini sürdürdü. 

 

EDU, Financial Times Executive Education Ranking 2022 sıralamasında, 2018’den bu yana 36 basamak yükselerek 42’nci sıraya yerleşti. Sıralamada Türkiye’den ilk sırada yer alan EDU, pazarlamadan organizasyonel yönetime kadar farklı alanlarda en iyi bireysel ve kurumsal eğitimleri katılımcılarıyla buluşturuyor. 

 

Referans Kurum Sayısında Dünya Birincisi 

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU Direktörü Dr. Cüneyt Evirgen, EDU’nun bu yıl 20. yılını kutladığını kaydederek şu değerlendirmede bulundu: 

 

“Sabancı Üniversitesi’nin ‘birlikte yaratma ve geliştirme’ felsefesinden hareketle Temmuz 2002’de kurulan Yönetici Geliştirme Birimi EDU, tam 20 yıldır Türkiye'nin önde gelen kurumlarına ve bireylere gelişim yolculuklarında destek vermeye devam ediyor.    Öncü ve yenilikçi bakış açısıyla tasarladığı programlar  EDU’yu, 2022 yılında dünyanın önde gelen kurumlarının yer aldığı Financial Times sıralamasında, kuruma özel eğitimler alanında dünya listelerinde  42. sıraya taşıdı. EDU bu listelere Türkiye'den giren ilk kurum ve 3 yıldır da lider konumunda. Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU'nun 20. yılını taçlandırmış bu başarıyı sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.”

 

Financial Times Executive Education Ranking sıralamasına ilk başvurusuyla 2018 yılında 78. sıradan giren EDU, 2019’da 58., 2020’de ise 55. sırada yer aldı. 2021 yılında pandemi nedeniyle açıklanmayan araştırmanın 2022 listesinde EDU, Referans Kurum Sayısı (Total Response) kriterinde dünya birincisi oldu. “Gelecek Kullanımı” (Future Use) kriterinde ise dünyada 23. sırada yer aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı