Sakarya İHH, Balkanlardaki Ramazan Sevincine Ortak Oldu

Sakarya İHH, Ramazan çalışmaları kapsamında Balkanlara Kuzey Makedonya’da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı.

Sakarya İHH, Balkanlardaki Ramazan Sevincine Ortak Oldu
Yayınlama: 11.04.2022

Sakarya İHH, Ramazan çalışmaları kapsamında Balkanlara Kuzey Makedonya’da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı. Bu çerçevede kumanya, iftar, bayramlık ve nakit zekat dağıtan İHH ekipleri Sakarya’ya döndüler.

 

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, Ramazan ayı yardım faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Balkanlarda Makedonya halkının Ramazan sevincine ortak olmak ve yardımları yerinde koordine etmek üzere Sakarya’dan 3 arkadaşımızı görevlendirdik diyen Sezer; 57 ülkede “Ramazan’ı Yaşat” sloganıyla iftar, fitre, zekât ve bayramlık dağıtımında bulunduklarını belirtti.

 

Sakarya İHH olarak Sakarya’nın yanı sıra Somali, Makedonya ve Kenya’daki çalışmaları yerinde organize ettiklerini söyleyen Sezer, Balkanlar'dan Asya’ya, Afrika’dan Orta ve Uzak Doğuya Ramazan çalışmaları yürüttüklerini vurguladı.

 

Sezer, Sakarya içerisinde kumanya dağıtımlarımız devam ediyor. 15 Ramazan’da inşallah yetim ailelerimize iftar programımız olacak. Yine yetim çocuklarımıza yönelik bayramlık giydirme çalışmalarımız var. Nakit zekat ve market fişi dağıtımlarımız Ramazan boyunca devam edecek. Bağışçılarımız dilerse bizimle birlikte gelerek kendi zekatlarını kendileri dağıtabilir şeklinde konuştu.

 

Zekat, fitre, fidye, sadaka vb bağış yapmak isteyen hayırseverler Orhan Camii yanındaki Sakarya İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek makbuz karşılığı ya da banka internet yoluyla yardımlarını ulaştırabilirler.

 

Bağışçılar Türkiye dahil 57 ülke için Sakarya İHH Kuveytturk İban no; TR17 0020 5000 0100 6457 8000 01 ve Ziraat Bankası İban No; TR 7400 0100 0019 7058 3405 5001 hesaplarına zekat ramazan fitre iftar vb açıklaması ile diledikleri miktarda destek olabilirler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı