TEGV çocuklar için bu yıl 14’üncü kez Runtalya Maratonu’nda

27 yıldır yaptığı çalışmalarla yaklaşık 3 milyon çocuğun nitelikli eğitimle buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Antalya’da düzenlenen Runtalya Maratonu’nda çocuklar için buluşuyor.

TEGV çocuklar için bu yıl 14’üncü kez Runtalya Maratonu’nda
Yayınlama: 31.01.2022

27 yıldır yaptığı çalışmalarla yaklaşık 3 milyon çocuğun nitelikli eğitimle buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Antalya’da düzenlenen Runtalya Maratonu’nda çocuklar için buluşuyor. 6 Mart’ta düzenlenecek olan Runtalya’da TEGV, adımlarını “Bir Çocuk Gelişsin, Türkiye Değişsin” diyerek atacak.

 

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), bu yıl 6 Mart’ta düzenlenecek olan Runtalya Maratonu’na katılacak. TEGV’in 14’üncü kez katılacağı maratonda 6 bin 500 çocuğun bir yıllık eğitim desteğinin karşılanması için başlatılan kampanyanın Runtalya ayağında hedef 1000 çocuğun eğitimine destek olmak. 21 Mart’ta sona erecek kampanyada toplanan bağışlarla çocuklar kodlamadan tasarım ve beceri atölyelerine, bilimden İngilizceye kadar birçok etkinlikle tanışma fırsatı bulacak. “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” sloganıyla 27 yıldır çocukların nitelikli eğitimle buluşması için çalışan TEGV’in 21 Şubat’ta başlatacağı kampanya, 21 Mart’ta sona erecek.

 

Etkinlik Takvimi

7 Şubat: ‘İyilik Peşinde Koş’ platformunda koşucular kampanya açabilir.

21 Şubat: ‘İyilik Peşinde Koş’ platformunda bağış kampanyası başlayacak.

6 Mart: Runtalya Maratonu

21 Mart: Bağış kampanyası bitecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı