Tether, BDO’nun Bağımsız Denetçi Raporunu Yayınlayarak Şeffaflığa Olan Bağlılığını Pekiştirdi ve Ticari Senetlerden Önemli Bir Kesinti Daha Yaptığını Açıkladı!

Tether Holdings Limited bugün, dünyanın ilk 5 küresel bağımsız kamu denetim şirketinden biri olan BDO tarafından tamamlanan güncel 3 aylık teminat görüşünü kamuoyuyla paylaştı.

Tether, BDO’nun Bağımsız Denetçi Raporunu Yayınlayarak Şeffaflığa Olan Bağlılığını Pekiştirdi ve Ticari Senetlerden Önemli Bir Kesinti Daha Yaptığını Açıkladı!
Yayınlama: 22.08.2022

Tether Holdings Limited bugün, dünyanın ilk 5 küresel bağımsız kamu denetim şirketinden biri olan BDO tarafından tamamlanan güncel 3 aylık teminat görüşünü kamuoyuyla paylaştı. Söz konusu tasdikname, Tether'in 30 Haziran 2022 itibariyle grup tarafından sahip olunan varlıkların dökümünü gösteren konsolide rezervler raporunun doğruluğunu teyit eder nitelikte olduğunu işaret ediyor.

 

 

CCR ve BDO, 30 Haziran itibariyle, Tether'in ticari açıdan ticari senet varlıklarının bir önceki çeyreğe kıyasla 58'den fazla bir düşüşle 20 milyar ’dan 8,5 milyar ’a gerilediğini doğruladı. Bu durum, Tether'in kamuoyu taahhütlerine paralellik taşıyor. Tether’in önceki açıklamalarına göre; ticari senetlere olan bağımlılığın Ağustos 2022 sonuna kadar 200 milyona ve yıl sonundan önce de sıfıra indirileceği belirtilmişti. Tether, aynı dönemde nakit ve banka mevduatı varlıklarını ise 32 oranında yükseltti.

 

Tasdikname, Tether’in ticari senet yatırımlarındaki azalmanın devam ettiğini gösteriyor. 2022'nin ikinci çeyreğinde sektör genelinde zincirleme sorunlara yol açan piyasa kapitülasyonuna rağmen, grubun konsolide varlıkları grubun konsolide borçlarını sürekli olarak aşmaya devam ediyor.

 

Tether, söz konusu “siyah kuğu” olayından alnının akıyla çıkarken, esnekliğini ve ticari senetleri rezervlerden çıkarma konusundaki şeffaflığa, güvenilirliğe ve kararlılığa olan bağlılığını gösteriyor. Tether, bilhassa piyasaların (özellikle dijital varlıklar endüstrisi) sıkıntılı seyrettiği dönem boyunca ihraç edilen tokenları tamamen karşılayan rezervler üzerindeki yönetiminin gücünü ispatlıyor.

 

Tether yönetimi, 30 Haziran 2022 tarihi itibariyle aşağıdaki hususları beyan ediyor:

 

Grubun konsolide toplam varlıklarının değeri en az 66,409,619,424 ’dır.

 

Grubun konsolide toplam borç tutarı ise 66,218,725,778 olup, bunun 66,204,234,509 ’ı ihraç edilen dijital tokenlarla ilişkilidir.

 

Grubun konsolide varlıkları, konsolide borçlarını aşmaktadır. 

 

Grup tarafından sahip olunan dijital tokenlar da dahil olmak üzere, ihraç edilen tüm dijital tokenlara ilişkin toplam brüt konsolide sözleşmeye dayalı itfa değeri 66,430,393,253’ına eşittir.

 

Grup tarafından sahip olunan ancak hazine cüzdanında bulunmayan dijital tokenlara ilişkin konsolide tutar ise 226,158,744 ’ına eşittir.

 

Güncel rapor ayrıca ticari senet ve mevduat sertifikalarının ortalama notunun iyileşerek A-1 ile A-2 arasında değişmeye devam ettiğini gösteriyor.

 

Tether CTO’su Paolo Ardoino: “Piyasadaki lider stablecoin rolümüzü sürdürmeye sonuna kadar kararlıyız’’

 

Tether CTO’su Paolo Ardoino, “Piyasadaki lider stablecoin rolümüzü sürdürmeye sonuna kadar kararlıyız’’ şeklinde konuştu. ‘Tether'in sunduğu faydaların, rezervlerinin şeffaflığıyla desteklenmeye devam ettiğini dile getiren Ardoino, Tether’in küresel ekonomiye yönelik bir araç oluşturmasını sağlayan önemli bir istikrar kaynağı olduğuna işaret etti. Sözlerine, “şeffaflığa ve topluma olan bağlılığımız, şirketin temelini teşkil eden değerler sisteminin uzun soluklu bir dayanağı olup, pazar lideri olarak sahip olduğumuz sorumlulukla uyumludur.” ifadeleriyle devam eden Ardoino, açıklamalarını “dünyanın en iyi denetim şirketlerinden biri olan BDO ile sergilediğimiz iş birliğiyle, bu kararlılığımızı bir kez daha kanıtladık. Bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Kendimizi rakiplerimizin ve gelecekteki stablecoinlerin rehberlik almak için başvurabileceği piyasa standardını belirlemeye adadık.’’ sözleriyle noktaladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı