reyting sonuçlarıenflasyonemeklilikdövizakpchpmhp

Türk Kızılay İzmir Şubesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı

Türk Kızılay İzmir Şubesi, İzmir Valiliği işbirliği ile “Dünümüz, yarınımızla bu hayatta hep birlikteyiz” projesi kapsamında düzenlenen programda, Konak Meydan’da kurulan ikram aracıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Türk Kızılay İzmir Şubesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı
09.08.2022
A+
A-
Türk Kızılay İzmir Şubesi, İzmir Valiliği işbirliği ile “Dünümüz, yarınımızla bu hayatta hep birlikteyiz” projesi kapsamında düzenlenen programda, Konak Meydan’da kurulan ikram aracıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Dağıtımı yapılan 1500 kişilik aşure kısa sürede tükendi.
 
 
Türk Kızılay İzmir Şubesi olarak Muharrem Ayı vesilesiyle, her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir halkına aşure ikramında bulunuldu. Konak Meydan’da yapılan dağıtımda kaplara doldurulan aşureler, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve Türk Kızılay İzmir İl Başkanı Kerem Baykalmış tarafından vatandaşlara ikram edildi. Dağıtım ayrıca İzmir İl Müftüsü Salih Sezik, kaymakamlar ve il müdürlerinin de katılımı ile gerçekleşti.
 
 
“ORTAK PAYDADA BULUŞMA GÜNÜ”
 
Aşure gününün çok önemli bir anlam ifade ettiğini belirten Türk Kızılay İzmir İl Başkanı Baykalmış, “Bu özel günde vatandaşlarımızla yeniden birlikteyiz. Türk Kızılay İzmir Şubesi olarak Muharrem Ayı dolayısı ile her yıl yaptığımız gibi bu yıl da aşure dağıttık. Bugün ortak paydada buluşma günü olarak, Allah bütün milletimize birlik beraberlik nasip etsin. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kızılay olarak milli günleri de dini günleri de vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
 
UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
 
Yoğun ilgi gören etkinlikte, aşure lezzetine bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kimi çocukları için kimi de eşi için dağıtılan aşurelerden alıp evlerine götürürken, yapılan dağıtımda 1500 kişilik aşure kısa sürede tükendi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı