Türk Telekom Prime’ın sponsor olduğu BoostCamp’te zorlu mücadele nefes kesecek

Marmaris’te 5 gün boyunca sürecek yol bisikleti kampı Boostcamp, Türk Telekom Prime sponsorluğunda 23 Mart’ta başlıyor.

Türk Telekom Prime’ın sponsor olduğu BoostCamp’te   zorlu mücadele nefes kesecek
Yayınlama: 21.03.2022

Marmaris’te 5 gün boyunca sürecek yol bisikleti kampı Boostcamp, Türk Telekom Prime sponsorluğunda 23 Mart’ta başlıyor. Bu yıl Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kapsamına alınan ve dünyaca ünlü bisikletçilerin yoğun katılım talebi gösterdiği kamp, Türkiye’yi dünyaya tanıtacak. Yerli ve yabancı pek çok bisiklet tutkununu bir araya getirecek.

 

Türk Telekom’un spora ve sporcuya desteği sene boyunca sürecek. Tüm sporseverlerin heyecanla beklediği Boostcamp Marmaris’in ardından Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek Santini Queens of The Aegean Boostrace, Boostcamp Kapadokya, Türk Telekom İstanbul 24 saat Boostrace ve Boostcamp İstanbul sene içerisinde Türk Telekom Prime sponsorluğunda gerçekleşecek.

 

Müşterilerinin hayatına değer katan birçok ayrıcalığın öncüsü Türk Telekom Prime’ın sponsor olduğu Boostcamp, bu yıl ‘Revenge On The Mountains-Dağlarda İntikam’ sloganıyla Orhantepe etabında 580 kilometrelik güzergahta 23-27 Mart tarihleri arasında 5 gün sürecek. Türk Telekom Prime'in sponsorluğunu üstendiği zorlu Kıran Tepe Rotası ise nefes kesecek.

 

Boostcamp’in, Marmaris etabına Almanya, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika, İngiltere, İsveç, Belçika, İran, Hollanda, Norveç ve Afganistan gibi farklı ülkelerden yoğun ilgi gösterilirken, eski yol yarışı bisikletçisi İtalyan pro atlet Alberto Elli, 2013 UCI Dünya Yol Şampiyonası'nda yarışan eski Alman bisikletçi Christoph Pfingsten ve Amerikalı bisiklet fotoğrafçısı Brian Hodes de pedal çevirecek. Bu yıl yoğun bir ilgi gören kampa, Türkiye’den de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kocaeli, Bursa, Muğla, Antalya, Balıkesir, Ordu, Denizli, Konya, Yalova ve Zonguldak gibi pek çok şehirden başvuru gerçekleşti.

 

Nefes kesecek rota

Yol yarışı bisikletçileri, Ege'nin çam ağaçları arasında, sürüş zorluğuna sahip etaplarda heyecan verici bir deneyime ortak olacak. Bisiklet rehberleri ile gruplar halinde gerçekleşecek sürüşler, araçlar eşliğinde yapılacak. Türk Telekom’un yüksek çekim gücü sayesinde, sporcular tüm bu yolculuk esnasında ekipleriyle kesintisiz iletişimde kalabilecekler. Ayrıca sporcular, sürüş dönüşü kendilerini bekleyen dinlenme alanında birçok farklı cihaz ve ekipman ile bir sonraki güne hazırlanacaklar, Türk Telekom Prime’la sevdikleriyle iletişimde olmaya devam edecek ve bol bol etkinlik paylaşımı yapabilecekler. Yol bisikletçileri kampa Marmaris’in ardından 06-09 Ekim tarihleri arasında Kapadokya'da devam edecek.

 

Santini Queens of The Aegean Boostrace Türk Telekom ile ilk defa Türkiye’de

Yine Türk Telekom Prime sponsorluğunda bu sene ilk defa Türkiye’de düzenlenecek olan ve Türkiye’nin tanıtımına büyük değer katacak, adını bisiklet yarışlarının en zor etabı olarak bilinen “Queen- Kraliçe” den alan ‘Santini Queens of The Aegean Boostrace’ bisiklet yarışı ise Boostcamp’in ardından 29 Mayıs’ta Marmaris’te gerçekleşecek. 

 

Etkinliğin lansman toplantısı 25 Mart tarihinde, Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Funda Öge, Santini Kreatif Direktörü Fergus Niland, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve As Başkanı Metin CengizTürkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Ürün Pazarlama Direktörü ve Suzuki Marka Direktörü Şirin Yurtsever ve Aslı Bisiklet Ürün Müdürü Muammer Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. 

Sporcuların büyük mücadelesine izleyicilerin de ortak olacağı yarış, bisikletseverler arasında büyük heyecan uyandırıyor.

 

Dünyada benzerleri büyük ilgi gören ve 24 saat süren bisiklet heyecanı Türk Telekom isim ve ana sponsorluğunda 17-18 Eylül tarihinde İstanbul’da devam edecek. ‘Türk Telekom İstanbul 24 saat Boostrace’ İstanbul Park yarış pistinde 24 saat boyunca ferdi ve 2, 4 ve 6 kişilik takımlar halinde gerçekleşecek.

 

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan olağanüstü doğal güzellikleri ve eşsiz parkurlarıyla Boostcamp Kapadokya ayağı ise 6-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Bisikletseverler hem doğanın büyüsüne hem de zorlayıcı yolların keyfine kapılacak.

 

Kasım ayında ilk defa düzenlenecek olan ‘Boostcamp İstanbul’ ise yine sürüşleri ve sürüş sonrası aktiviteleri ile birlikte merakla beklenen bir etkinlik olacak. Türk Telekom Prime sponsorluğunda gerçekleşecek olan ve yoğun katılımın beklendiği Boostcamp İstanbul, hem tüm yıl etkinliklerinin videolarının gösterildiği hem de yeni yıl kutlamasının yapılacağı bir buluşma olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı