Türkiye Tasarım Vakfı’nın Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi Açıklandı!

Türkiye Tasarım Vakfı’nın tasarım farkındalığını artırmaya yönelik olarak çeşitli başlıklar altında planladığı Mayıs ayı etkinlik takvimi açıklandı.

Türkiye Tasarım Vakfı’nın Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi Açıklandı!
Yayınlama: 27.04.2022

Türkiye Tasarım Vakfı’nın tasarım farkındalığını artırmaya yönelik olarak çeşitli başlıklar altında planladığı Mayıs ayı etkinlik takvimi açıklandı. Tasarım ve tasarım ile ilişkili farklı disiplinlere hitap eden etkinlikler, alanında uzman konukların katılımıyla Mayıs ayı boyunca Kuzguncuk İskelesi'nde gerçekleşecek.

 

Mayıs ayı etkinlikleri 11 Mayıs Çarşamba günü Açık Stüdyo ile başlayacak. Tasarım öğrencilerinin ve genç profesyonellerin güncel projeleri üzerine konuşabilecekleri ve fikir alışverişinde bulunabilecekleri Açık Stüdyo, Abdurrahman Çekim moderatörlüğünde gerçekleşecek. Açık Stüdyo’nun 25 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek ikinci etkinliğinde katılımcılara Boğaçhan Dündaralp eşlik edecek.

 

Türkiye Tasarım Vakfı’nın herkese yönelik ilham verici sohbetler serisi olan 18.45 Konuşmaları’nda 12 Mayıs Perşembe günü Oğuz Haşlakoğlu moderatörlüğünde “Sanat ve Hakikat: Zor Oyunu Bozar mı?” başlığı ele alınacak. 26 Mayıs Perşembe günü serinin ikinci etkinliğinde “Endüstriyel Tasarım’a Ne Oldu?” sorusuna Özlem Yalım ile cevap aranacak. 

 

Malzemeler ve uygulamaları konusunda alanında uzman isimler tarafından bilgi aktarımını hedefleyen Madde – 1 etkinliğinde bu ay Dokuma Sanatçısı Fırat Neziroğlu moderatörlüğünde tekstil uygulamaları, üretimleri ve malzemeleri incelenecek. Sunum ve uygulama olarak iki kısımda planlanan etkinlik 14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek.

 

Kültür-sanat ve tasarım alanlarında yazılmış kitapları konu edinen, kitap-yazar-okur buluşmasına ortam oluşturarak, düşünsel bağlamda farklı fikirlere alan açmayı amaçlayan Kütüphane Buluşmaları etkinliğine Serhan Ada ve Bilge Bal “İzmir Çocukluğu, Şeyler Üzerine Düşünüyoruz” başlıklı konuşmaları ile katılacak. 

 

Tasarım odaklı düşünmenin ele alınacağı “Design Thinking” atölyesi Emrah Kozan yürütücülüğünde 21 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek. 

 

Ayın son etkinliği olan Şehir Konuşmaları’nda Celal Abdi Güzer “Kentsel Büyümenin Dayanılmaz Hafifliği” başlığıyla 28 Mayıs Cumartesi günü Kuzguncuk İskelesi’nde olacak.  

 

Tasarımcılara ve tasarıma ilgi duyan herkesin katılımına açık olan etkinliklerle ilgili detaylı bilgiye Türkiye Tasarım Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından ve web sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı