Vakıf Katılım ile İzmir Ticaret Borsası arasında iş birliği protokolü imzalandı

Vakıf Katılım ile İzmir Ticaret Borsası arasında, tarım ticaretinin potansiyelini harekete geçirme hedefi doğrultusunda iş birliği protokolü imzalandı.

Vakıf Katılım ile İzmir Ticaret Borsası arasında iş birliği protokolü imzalandı
Yayınlama: 12.08.2022

Vakıf Katılım ile İzmir Ticaret Borsası arasında, tarım ticaretinin potansiyelini harekete geçirme hedefi doğrultusunda iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında İzmir Ticaret Borsası üyelerinin Vakıf Katılım’ın avantajlı ürün ve hizmetlerinden faydalanabilmeleri, ihtiyaç duydukları finansmana çok daha rahat ulaşabilmeleri sağlanacak. Ayrıca, üye işletmeler, Vakıf Katılım’ın nakde olan ihtiyacı minimuma indiren yeni nesil dijital ödeme yöntemi Garantili Fon Transferi (GFT) uygulaması kullanımlarında da avantajlı oranlardan istifade edebilecek.

 

Katılım finans dünyasına yepyeni bir soluk getiren Vakıf Katılım, İzmir Ticaret Borsası ile önemli bir iş birliği protokolüne imza attı. Protokol kapsamında İzmir Ticaret Borsası üyeleri, Vakıf Katılım’ın ticari faaliyetleri daha verimli kılan ve nakde olan ihtiyacı minimuma indiren yeni nesil dijital ödeme yöntemi Garantili Fon Transferi (GFT) uygulaması kullanımlarında avantajlı oranlardan faydalanabilecek.

 

Üye işletmelere ayrıca teminat mektupları, indirimli kiralık kasa, dijital kanallardan ücretsiz EFT-havale, avantajlı üye iş yeri (POS) oranları, sigorta poliçelerinde rekabetçi prim bedelleri ve dış ticaret işlemlerinde de birçok avantaj sunulacak.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik, “Ülkemizin ekonomik anlamda sürdürülebilir bir büyüme yakalayabilmesi, gelir dağılımında ve bölgesel gelişmişlik seviyesinde daha iyi noktalara gelebilmesi için büyük bir sorumlulukla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sanayi ve ticaret odalarımızla, borsalarımızla, kalkınma ajanslarımızla iş birliklerini hayata geçiriyor, yatırımlarının ve üretimlerinin kesintiye uğramaması için bir iş ortağı yaklaşımıyla KOBİ’lerimizin, işletmelerimizin yanında oluyoruz.

 

Yapacağımız benzer iş birlikleri ile 4i olarak adlandırdığımız İmalat, İstihdam, İhracat ve İnovasyon alanlarında faaliyet gösteren tüm KOBİ’lerin rekabet gücünü artırmak için finansal kiralama ve yeşil enerji gibi pek çok alanda milli ekonomiyi destekleyerek ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan yenilikçi çözümler üretmeye ve KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Vakıf Katılım’ın yeni nesil dijital ödeme yöntemi GFT’ye de değinen ve bankacılık sektöründe bir ilke imza attıklarını belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü Çelik, GFT’nin ticarete yeni bir soluk getirdiğini, KOBİ’lerin tahsilat sorunlarını ortadan kaldırdıklarını, GFT’nin bölünebilme, transfer edilebilme özellikleri ile beraber vadeli alacaklara nakit özelliği kazandırdıklarını sözlerine ekledi.

 

İş birliği anlaşmasının imzalanmasından sonra konuşan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ise şunları söyledi: “Günümüzde üreten, ticaret yapan herkes için en önemli şeylerin başında finansmana hızlı ve kolay ulaşım imkânı yer alıyor. Ülkemizin zengin kültürünün bir ürünü olan vakıf geleneğini, modern bankacılık uygulamaları ile buluşturan Vakıf Katılım ile yaptığımız bu güzel iş birliğinin üyelerimizin hayatını kolaylaştıracağını, onları daha büyük hedeflere ilerleme konusunda cesaretlendireceğini düşünüyorum. Attığımız imzaların hem üyelerimiz hem de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı