Visa ve Red Bull Formula One Takımları Küresel İş Birliklerini Açıkladı

İş Birliği ile takımın yeni adı da açıklandı: Visa Cash App RB Formula One Takımı Visa böylelikle Red Bull F1 Takımlarının her iki yarış arabasında da logosu bulunan ilk global ortağı olacak Visa ve Cash App, sporda eşitliği destekleyen bir F1 Academy takımına da destek verecek  Formula 1’in 2024 sezonu yeni bir kimlik ve destek haberiyle başlıyor.

Visa ve Red Bull Formula One Takımları Küresel İş Birliklerini Açıkladı
Yayınlama: 26.01.2024
  • İş Birliği ile takımın yeni adı da açıklandı: Visa Cash App RB Formula One Takımı
  • Visa böylelikle Red Bull F1 Takımlarının her iki yarış arabasında da logosu bulunan ilk global ortağı olacak
  • Visa ve Cash App, sporda eşitliği destekleyen bir F1 Academy takımına da destek verecek

 Formula 1’in 2024 sezonu yeni bir kimlik ve destek haberiyle başlıyor. Red Bull F1 Takımları ile Visa (NYSE: V), içinde bir ilk barındıran uzun soluklu bir anlaşmayı duyurdu. Anlaşmaya göre Visa, her iki Red Bull F1 takımının da ilk global destekçisi olurken, eski adıyla Scuderia AlphaTauri takımı Formula 1 sezonuna Visa Cash App ismini alarak yeni bir kimlikle giriyor. 

Visa’nın 15 yılı aşkın süredir spor alanında gerçekleştirdiği ilk yeni global sponsorluk olan anlaşma, Visa Cash App RB takımını, F1 Academy takımının unvan ortaklığını ve Oracle Red Bull Racing takımını kapsıyor. Visa logosu Oracle Red Bull Racing ve Visa Cash App RB araçları ile bu takımların F1 Academy yarış araçlarında yer alacak.

Visa Pazarlama Başkanı Frank Cooper III, ” Bu çığır açan bir ortaklık ve aynı zamanda Visa markasına, dünya üzerindeki en hızlı büyüyen spor branşlarından biriyle etkileşim fırsatı sunuyor. Bu iş birliği, Visa olarak bireylere ‘başarmak’ için ilham verme ve her gün, her bir yarış veya etkinlikte küçük adımlarla ilerleme vizyonumuzla güçlü biçimde örtüşüyor” dedi. 

 

Visa Cash App RB Geleceğe Koşuyor 

Visa Cash App RB Sürücüleri Japonya’dan Yuki Tsunoda ve Avustralya’dan Daniel Ricciardo, F1 2024’ün 29 Şubat’ta Bahreyn’de başlayacak yarışlarda Visa ve Cash App’ten ilhamla tasarlanmış yeni araç dış tasarımı ve sürücülerin yarış kıyafeti kullanacaklar. Yeni tasarımlar, 8 Şubat’ta Las Vegas’da özel bir etkinlikle tanıtılacak.

 

İki şirket, Visa Cash App RB marka iş birliğinin ötesinde, ekibi pistlerde mükemmelliğe taşımakla kalmayacak, aynı zamanda kart sahiplerine sahne arkası erişimi, sürücü buluşması, markalı ürünler, yarışları özel konumlardan izleme gibi Formula 1 heyecanına daha yakından dahil olma fırsatları da sunacaklar.  

 

Yeni adıyla Visa Cash App RB takımının CEO’su Peter Bayer, “Takımın Formula 1 hikayesindeki bir sonraki aşamaya başlarken yeni kimliğimizi açıklamak ve yeni ortaklarımıza hoş geldiniz demekten çok mutluyuz. Faenza yeni bir yarış dönemine giriyor, köklerimize sadık kalarak, Formula 1’deki en büyük ödüller için yarışmaya her zamankinden daha fazla odaklanacağız. Laurent Mekies ile birlikte yönettiğimiz takım için ortaya koyduğumuz cesur vizyonumuz ve bu yolculukta Visa ve Cash App gibi gelecek odaklı destekçilerin yanımızda olması son derece heyecan verici” dedi. 

 

Yarışlarda Eşitliğin Destekçisi  

Visa, verdiği desteklerle uzun süredir kadınların güçlendirilmesi ve ekonomik olarak gelişmesi konusunda çalışmalar yürütüyor. Bu konudaki taahhütlerini daha da ileriye taşıyan Visa ve Cash App, Red Bull ile birlikte F1 Academy yarış serisine de destek verecek. Tamamı kadınlardan oluşan bu seri, F1 yarışlarıyla aynı hafta sonu boyunca özel seçilmiş yedi F1 pistinde gerçekleştirilecek. Bu alanda kullanılacak yeni tasarımlar da Şubat ayındaki özel etkinlikte tanıtılacak.

 

Cash App Marka Başkanı Catherine Ferdon, ” Visa ve Red Bull’un uzun soluklu iş ortakları olarak, bu yolculuğa çıkmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Visa Cash App RB takımı ve Cash App’in amacı kişileri ve toplulukları birbirine bağlamak, ve spordan daha büyük bir birleştirici yok. Formula 1 ABD’de büyümeyi sürdürürken, bu sponsorluk Formula 1 takipçileriyle olan ilişkimizi derinleştirmemize olanak tanıyor. Ayrıca, Cash App olarak müşterilerimize daha fazla değer sunarken ABD’deki F1 taraftar kültürünü de destekleme ve büyütmeye fırsat veriyor. Yeni yetenekleri yetiştirme geçmişimizden yola çıkarak, inanılmaz bir gelecek vaat eden sürücüleri geliştirmesiyle tanınan bu takıma sponsor olmaktan dolayı çok heyecanlıyız.” dedi. 

 

Red Bull Technology Pazarlama Başkanı Oliver Hughes şunları söyledi: “Visa Cash App RB’nin doğuşu, son derece önemli bir an. Yeni kimlik sadece bir isim değişikliğinden ibaret değil. Bu aynı zamanda takımın unvan ortağı olan dünyanın en ikonik markalarından biriyle birlikte, takımı yeni rekabet seviyelerine taşımak için tasarlanmış heyecan verici yeni bir yolculuğun da başlangıcı. Ekibimiz gibi Visa da geleceğe sıkı sıkıya odaklanmış durumda. Ana faaliyet alanındaki dünya lideri konumundan global ölçekte dijital finansal hizmetlerin geliştirilmesinde nabzı belirleyen küresel bir öncü. Takımımıza önemli bir ortak olarak katılan Cash App ise, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok indirilen finans uygulaması konumunda.

Takımın Visa Cash App RB olarak şekillenen yeni kimliği, her hafta sonu yarış pistinde en ileri noktalara doğru ilerleyeceği bir geleceğe işaret ediyor.”

 

Visa Cash App RB hakkında

Red Bull’un İtalyan Formula 1 takımı, 350’den fazla yarış startı ile 2006’dan bu yana yarışların en istikrarlı ve önemli takımlarından biri oldu biri oldu. Scuderia Toro Rosso olarak kurulan ve geleceğin şampiyonlarını piste getiren takım, Formula 1 ve ötesinde, yarışlar ve dünya şampiyonlukları kazanan bir sürücü neslinin üst düzey kariyerlerini başlatmayı başardı. Başarı, takımların 2020’de Scuderia olarak yeniden markalaşmasının ardından devam etti ve ilk sezonunda İtalya Grand Prix’sinde zafere ulaştı. Sporun en büyük ödülleri için mücadele etmek üzere genişletilmiş bir misyonla yeniden doğan Visa Cash App RB ekibi, motor sporlarının zirvesinde yeni bir rekabet çağına giriyor.

 

Visa Inc. hakkında 

Visa (NYSE: V), dijital ödemeler sektöründe dünyanın lider şirketlerinden biridir. 200’den fazla ülke ve bölgede tüketiciler, iş yerleri, finansal kuruluşlar ve devlet kurumları arasında ödeme işlemlerini mümkün kılar. Misyonumuz en yenilikçi, güvenilir ve güvenli ödeme ağı aracılığıyla dünyayı birbirine bağlamak; bireylerin, işletmelerin ve ekonomilerin başarılı olmasına ve büyümesine olanak sağlamaktır. Herkesi her yerde kapsayan ekonomilerin, herkesi her yerde daha iyiye taşıdığına inanıyor ve erişimi para hareketinin geleceği için temel olarak görüyoruz. Daha fazla bilgi için visa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.  

 

Cash App hakkında

Cash App bir para uygulamasıdır. Para harcamanın, göndermenin ve saklamanın kolay yoludur. Para göndermek ve almak ücretsiz ve hızlıdır. Çoğu ödeme sadece birkaç saniye içinde doğrudan harici bir banka hesabına yatırılabilir. Cash App ile müşteriler ayrıca anında Bitcoin alıp satabilir, doğrudan uygulamaya yatırılan maaşlarını alabilir, hızlı ödeme almak için herkesle paylaşmak için benzersiz bir $cashtag oluşturabilir ve Visa banka kartlarının kabul edildiği her yerde ödeme yapmak üzere Cash App Visa ön ödemeli banka kartını kullanabilir. Ön ödemeli banka kartları Visa U.S.A. Inc. lisansına istinaden Sutton Bank tarafından ihraç edilmektedir. Visa, Visa International Service Association’ın tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ve hizmet markaları ilgili sahiplerine aittir. Cash App cash.app/download’dan ücretsiz indirilebilmektedir.     

Oracle Red Bull Racing hakkında

Oracle Red Bull Racing, kuruluşundan bu yana dünyanın önde gelen motor sporları kategorisi olan FIA Formula One Dünya Şampiyonası’nda önemli bir güç olmuştur. 2005 yılında ana şirketi Red Bull’un F1’deki varlığını genişletmek ve tutku, oyunculuk, hırs ve başarının cesur bir karışımıyla sporda ezber bozmak için kurulan Oracle Red Bull Racing, F1’in en başarılı takımlarından biri haline gelmiştir. Pek çok dünya şampiyonluğu ve 100’den fazla yarış galibiyet ile Oracle Red Bull Racing, bir yarış takımı, şampiyonların yuvası ve teknolojinin en ileri noktasında faaliyet gösteren bir yenilikçi olarak en üst düzey performans arayışını sürdürmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı