Volkan Üce’den Bir Memleket Manzarası: HER ŞEY DAHİL 23 Nisan’da Sadece MUBI’de

Türkiye prömiyerini 58.

Volkan Üce’den Bir Memleket Manzarası: HER ŞEY DAHİL 23 Nisan’da Sadece MUBI’de
Yayınlama: 20.04.2022

Türkiye prömiyerini 58. Antalya Film Festivali’nde gerçekleştirip En İyi Belgesel Film Ödülü’nü alan ve dün sahiplerini bulan 41. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Belgesel kategorisinde Mansiyon ödülüne layık görülen Volkan Üce belgeseli HER ŞEY DAHİL 23 Nisan’dan itibaren MUBI’de sinemaseverlerle buluşuyor. 

 

Volkan Üce’nin gösterildiği her festivalde büyük ilgi uyandıran belgeseli, biri 18 diğeri 25 yaşında, ikisi de toy, hayata yeni atılmış İsmail (Daşdöğen) ve Hakan (Hoşcan)’ın çalışmaya başladıkları beş yıldızlı otelde yaşadıklarını, ince bir mizah ve taptaze bir üslupla anlatıyor. Turistlerin yaşamı, renkli plajlar ve çöpe dökülen güzelim yemekler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen, utangaç ve mesafeli iki gencin, zamanla içinde bulundukları duruma alışmalarının hikayesini izliyoruz. 

 

2017 yılında çektiği ilk belgeseli Displaced ile birçok festivalde övgü alan Volkan Üce’nin son belgeseli HER ŞEY DAHİL, seyircinin hafızasında eğlenceli ve ironik diliyle yer edinirken, belgeselin kahramanları ile özdeşleşmemizi sağlıyor ve aynı zamanda Türkiye manzarasından kesitler yansıtıyor. Dünyanın dört bir yanından insanların bir araya toplandığı otel, kültürel çatışmaların, sınıfsal uçurumların, çağımıza has yapaylık ve açmazların çok net görünür olduğu bir mekan olarak, kendi başına güçlü bir karaktere dönüşüyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı