‘Yaşanabilir Bir Çevre Farkındalığını Arttırmak’ Konulu Resim Ve Slogan Yarışması Sonuçlandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İMEAK İzmir Deniz Ticaret Odasının ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Yaşanabilir Bir Çevre Farkındalığını Arttırmak’ konulu resim ve slogan yarışması sonuçlandı.

‘Yaşanabilir Bir Çevre Farkındalığını Arttırmak’ Konulu Resim Ve Slogan Yarışması Sonuçlandı
Yayınlama: 07.06.2022

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İMEAK İzmir Deniz Ticaret Odasının ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Yaşanabilir Bir Çevre Farkındalığını Arttırmak’ konulu resim ve slogan yarışması sonuçlandı.

 

İzmir’de bulunan tüm ilkokul öğrencileri arasında ‘Yaşanabilir Bir Çevre Farkındalığını Arttırmak’ konulu resim, ortaokul öğrencileri arasında ‘Yaşanabilir Bir Çevre Farkındalığını Arttırmak’ konulu slogan yarışması sonuçları, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen törenle açıklandı. Törene; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkan Vekili Hakkı Deniz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkan Vekili Hakkı Deniz, törende yaptığı konuşmasında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.  Deniz ayrıca yarışmaya katılan, dereceye giren ya da girmeyen tüm öğrencilerin içindeki sanat ruhunu ortaya çıkardığını belirtti.  Yarışma sayesinde sanatı seven çocukların bir araya geldiğini söyledi ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne emeklerinden dolayı teşekkür etti.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada, dünyanın geleceği için çevre bilinci, ekolojik denge, enerji tasarrufu, çevre bilinci gibi konuların en çok ele alınması gereken konuların başında olduğunu belirtti.  Yentür, tabiat kaynaklarının sınırlı fakat insanların isteklerinin ve ihtiyaçlarının ise sınırsız olduğu günümüz dünyasında okulların, öğretmenlerin ve ailelerin öğrencilerde çevre bilinci oluşmasına en büyük katkıyı verebileceğini söyledi. Yentür, bu bilinçle İzmir’de öğrenci ve öğretmenlere yönelik etkinlikler ve yarışmalar düzenlendiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

İlkokullar arasında düzenlenen ‘Yaşanabilir Bir Çevre Farkındalığını Arttırmak’ konulu resim yarışmasında üçüncülüğü Buca 23 Nisan İlkokulundan Nehir Cire, ikinciliği Torbalı Mustafa Çoban İlkokulundan Almira Bozdoğan kazanırken, Kemalpaşa Atatürk İlkokulundan Tuğba Öztürk birinciliğe değer bulundu.

 

Ortaokullar arasında düzenlenen ‘Yaşanabilir Bir Çevre Farkındalığını Arttırmak konulu slogan yarışmasında Karabağlar Fevzi Çakmak Ortaokulundan Ecrin Uçar üçüncü, Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulundan Abdullah Talha Beydilli ikinci oldu. Birinciliği ise Güzelbahçe Ali Bayırlar Ortaokulundan Alp Bilge Keserpara kazandı.

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri ve danışman öğretmenlerine sertifikaları İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkan Vekili Hakkı Deniz tarafından takdim edildi.

 

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı