Ymtal’li Gençlerden Wuhsu ve Muah Thai’de Büyük Başarı

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporda ki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Ymtal’li Gençlerden Wuhsu ve Muah Thai’de  Büyük Başarı
Yayınlama: 04.06.2022

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporda ki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

 

Katıldıkları sportif etkinliklerde ki başarılarıyla her zaman adından söz ettiren Yıldırım’ın değerli okullarından biri olan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okullar arası düzenlenen Muay Thai ve Wushu Sonda Gençler müsabakaların da madalyaları topladı.

 

Okullar Arası Muay Thai (15-16 YAŞ) gençler il müsabakalarında Yahya Berk Küçükboylu Bursa 2.si olurken Hamza Yiğit Bursa 3.sü olarak 04/07 Haziran tarihlerinde Trabzon’da gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

 

Wushu branşında gençler arasında yapılan müsabakalarda Hüseyin Hasan Bursa 1.si, Mevlüt Culfagil ve Enver Muhammedoğlu Bursa 3.sü olarak hem madalyaları okullarına götürürken 2-5 Haziran’ da Sakarya’da gerçekleştirilecek olan müsabakalara da girmeye hak kazandılar.

 

Okulun sportif başarılarından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Okul Müdürü Ömer Yılmaz, okulda verdiğimiz mesleki eğitimlerin yanı sıra öğrencilerimizi her zaman spora da yönlendirmeye, onların gizli kalmış yeteneklerini dışarı çıkarmaya özen gösteriyoruz. Şu ana kadar Voleybol, Futbol, Güreş, Wushu, Muay Thai gibi bir çok spor dalında öğrencilerimiz okullarına madalya ile döndüler. Bu bizim için gurur verici bir başarı. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum ve başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı