3. Dünya Savaşı Ne Zaman Çıkacak?

3. Dünya Savaşı Ne Zaman Çıkacak?
Yayınlama: 13.11.2021

3. Dünya Savaşı Ne Zaman Çıkacak? Daha 1. Dünya savaşı ve 2. Dünya savaşının çıkışından anca 100 yıl geçmiş iken 3. Dünya savaşına yaklaşıldığı düşünülüyor. Özellikle bazı ülkelerin savaşmaya çok yakın olduğu biliniyor. Ancak herkesin aklında 2 soru var “Bu savaş ne zaman olacak?” “Kimler arasında olacak?”. Bu sorular hakkında bir tahmin ortaya atıldı. ABD’li eski Amiral James Stavridis’in ve Gazeteci Elliot Ackerman’ın yazdığı A Novel Of The Next World War kitabının konularından biriydi.

3. Dünya Savaşı Ne Zaman Çıkacak

İşte 3.Dünya Savaşı’nın Çıkış Tarihi ile ilgili Tahmin

Yazılan kitapta 3. Dünya Savaşı’nın 2034 yılında çıkacağı söylendi. Savaş’ın nasıl başlayacağı ile ilgili de tahminde bulunulan kitapta 3. Dünya Savaşı’nın ABD’nin savaş gemileri ile Güney Çin Denizine girmesiyle savaşın başlayacağı yazıldı.

3. Dünya Savaşı Ne Zaman Çıkacak

Aralarında güç ve diplomasi konusunda uzun süredir gerilim yaşanan Amerika ve Çin arasında 3.Dünya Savaşı’nın başlama ihtimali akıllara “Acaba?” sorusunu getirmiyor değil. Korona ve Doğu Türkistan meselelerinde de Amerika Çin’e karşıt bir politika izlemiş ve hatta Çin’e ceza verilmesini istemiştir. Ayrıca bu iki ülke arasında büyük çapta ekonomi yarışı vardır. Diğer Dünya Savaşları’nın çıkış nedenleri arasında da ekonomi yarışları boy gösteriyor.

3. Dünya Savaşı Ne Zaman Çıkacak

1.Dünya Savaşı’nın Çıkış Nedeni

1.Dünya Savaşı 1914-1918 yılları arasında olmuştur. İngiltere ve Almanya arasındaki ekonomi yarışı, Fransız İhtilali ve Balkanlarda çıkan çıkar çatışmaları en etkili nedenlerdi. Ancak 1.Dünya Savaşını çıkartan olay Avusturya-Macaristan Veliahtı Franz Ferdinand’ın Saraybosna ziyareti sırasında Sırp bir genç tarafından öldürülmesi fitili ateşleyen olay oldu ve 1.Dünya Savaşı böylece başlamış oldu.

3. Dünya Savaşı Ne Zaman Çıkacak

2.Dünya Savaşı Çıkış Nedeni

2.Dünya Savaşı 1939-1945 yılları arasında olmuştur. Almanya’nın diğer ülkelere karışma ve işgal etme politikası izlemesi ile ülkeler arası gerilim artmıştır. Ayrıca 1.Dünya Savaşından ağır yenilgi ile çıkan Almanya bu durumu düzeltmek istemiştir. Fakat 2.Dünya Savaşı’nda Almanya’nın o dönem başında bulunan Adolf Hitler ve Nazi Hükümeti’nin Almanya’nın iç tarafında uyguladığı politikalar Almanya’yı çok kötü etkilemiştir. Ülkede bulunan yahudilere ırkçılık yapıp onları öldüren Nazi Hükümeti en acı ve vahşi olayları gerçekleştirmiştir. Ayrıca Amerika’nın Japonya’da bulunan Nagazaki ve Hiroşima şehirlerine atom bombası atması da o güne kadar savaş tarihinde görülmemiş bir vahşeti ortaya koydu. Atom bombasının atılmasının ardından Japonya Hükümeti teslimiyetini bildirmiş ve 2.Dünya Savaşı son bulmuştur.

Bizi İnstagram ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayınız.