53-61” İle Karadeniz’in Şifreleri Çözülüyor

GAİN, izleyicisini 53-61 ile bu kez Karadeniz’in iki simge kentine, Rize ve Trabzon’a doğru yola çıkarıyor.

53-61” İle Karadeniz’in Şifreleri Çözülüyor
Yayınlama: 30.03.2022

GAİN, izleyicisini 53-61 ile bu kez Karadeniz’in iki simge kentine, Rize ve Trabzon’a doğru yola çıkarıyor. Türkiye’de her taşın altından neden bir Karadenizli çıkıyor? Siyasetçisinden iş insanına, önde gelen müteahhitlerden ilahiyatçılara, kabadayılara kilit noktalarda neden hep bu iki şehrin adı anılıyor? Komedi ve belgeselin iç içe geçtiği mockumentary tarzındaki belgeselde, YouTube’un çok izlenen eğlenceli ekiplerinden Volkşov, dışarıdan bakanların şifrelerini kolay kolay çözemediği bu coğrafyayı anlamaya çalışıyor. Ekibin Trabzon ve Rize’deki hayatın fotoğrafını çektiği “53-61”, ilk iki bölümüyle 

30 Mart’ta yayında.

 

Rize ve Trabzon… Karadeniz’in iki simge kenti. Türkiye'nin siyasetçi ve müteahhit fabrikası. Dışarıdan bakanların şifrelerini kolay kolay çözemediği bir coğrafya. Muhteşem doğası, farklı kültürü ve kendine has karaktere sahip insanlarıyla adeta bir paralel evren.

 

GAİN, ismini iki kentin plaka numarasından alan 6 bölümlük mockumentary “53-61” ile, izleyiciyi işte bu paralel evreni keşfetmeye davet ediyor. YouTube’daki Volkşov isimli eğlenceli programlarıyla tanınan komedyenler Oktay Kaya, Pınar Fidan ve Cihan Akıncı, bir bölümde Ayder Yaylası, Uzungöl, Sümela Manastırı gibi simge yerleri turist gibi gezerken, başka bir bölümde Trabzonspor’un galibiyetine bir Trabzonludan daha büyük coşkuyla seviniyor. Sabaha karşı balık halindeki açık artırmada hamsi kovalamaktan kolbastının çıkış noktasını aramaya uzanan tamamı absürt bu yolculuk, ilk iki bölümüyle 30 Mart’ta başlıyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı